1

فارکس چیست: چه چیزهایی در بازار فارکس معامله می‌شوند؟

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1399/9/17 منتشر شده است

پاسخ ساده این است: پول.

 

از آنجاییکه شما چیزی را به صورت ملموس نمی‌خرید، معاملات فارکس می‌توانند گیج کننده باشند.

خرید ارز را به عنوان خرید یک سهام در یک کشور خاص تصور کنید، مانند خریدن سهام یک شرکت. قیمت یک ارز در بازار فارکس معمولا بازتاب مستقیمی از عقیده بازار در مورد سلامت حال و آینده اقتصاد مربوطه‌اش می‌باشد.

بازار فارکس

در معاملات فارکس، وقتی شما یک ارز مثلا ین ژاپن را می‌خرید، اساسا یک "سهم" در اقتصاد ژاپن را خریداری کرده‌اید. شما در حال شرط‌بندی بر روی این موضوع هستید که اقتصاد ژاپن در وضعیت خوبی قرار دارد و با گذر زمان بهتر نیز خواهد شد. زمانی که آن "سهام" خریداری شده را می‌فروشید، به صورت خوشبینانه معامله خود را با سود به پایان خواهید رساند.به طور کلی، نرخ مبادله یک ارز در مقابل سایر ارزها بازتاب شرایط اقتصاد آن کشور در مقایسه با اقتصاد کشورهای دیگر در بازار فارکس می‌باشد. هنگامی که شما از این مدرسه فارکس فارغ‌التحصیل شوید، اشتیاق زیادی برای آغاز کار با ارزها خواهید داشت.نکات ریز و درشتی در مورد خرید سهام وجود دارد که در آموزش بورس به آن پرداخته می شود. مشترکات زیادی بین بورس و فارکس وجود دارد اما شخصی که آموزش فارکس را پشت سر بگذارد راحت تر می تواند در هر دوبازار معامله کند. قسمت تکنیکال استراتژی فارکس شما نیازی به تغییر ندارد. تنها قسمت فاندامنتال است که تفاوت این دو بازار را رقم می زند.

ارزهای اصلی

 

 

کشور

واحد پول

نام مستعار

USD

ایالات متحده آمریکا

دلار

Buck

EUR

اعضاء اتحادیه اروپا

یورو

Fiber

JPY

ژاپن

ین

Yen

GBP

بریتانیای کبیر

پوند

Cable

CHF

سوئیس

فرانک

Swissy

CAD

کانادا

دلار

Loonie

AUD

استرالیا

دلار

Aussie

NZD

نیوزیلند

دلار

Kiwi

 

نماد ارزها در بازار فارکس همیشه از 3 حرف تشکیل شده‌اند که دو حرف اول نام کشور و حرف سوم نام واحد پول آن کشور را نشان می‌دهند.

به عنوان مثال NZD را در نظر بگیرید. دو حرف NZ مخفف New Zealand و حرف D نشان‌دهنده Dollar می‌باشد.ارزهای ذکر شده در جدول فوق "ارزهای اصلی" نامیده می‌شوند زیرا ارزهایی هستند که دارای گسترده‌ترین معاملات می‌باشند.

همچنین لازم به ذکر است که "buck" تنها نام مستعار دلار آمریکا (USD) نیست. این عبارات نیز نام‌های مستعار این ارز می‌باشند: greenbacks، bones، benjis، benjamins، cheddar، loot، scrilla، cheese، bread، moolah، dead presidents و cash money.

آیا می‌دانید در کشور پرو عبارت Coco نیز نام مستعار دلار آمریکا می‌باشد؟ این عبارت نامی خودمانی برای Jorge (معادل اسپانیایی George) است که به تصویر جورج واشنگتن (George Washington) بر روی اسکناس 1 دلاری اشاره دارد.

معتبرترین بروکرهای فارکس در دنیا از این نمادها استفاده می کنند.ممکن است بهترین بروکر فارکس دنیا که OANDA است همه این نماد ها را نداشته باشد اما هر بروکر با توحه به قراردادهای خود از این نمادها استفاده می کند. بروکر فارکس کاملی در بازار ایران وجود ندارد که تمام سهام ها را داشته باشد و به طور کلی معامله سهام برای ایرانیان توسط برخی بروکرها محدود شده است. برای آغاز کار در بازار فارکس حتما دری یکی از بروکرهای  فارکس لایت فارکس، هات فارکس و فارکس تایم ثبت نام کنید.

برای بررسی اخبار بازار فارکس و ارز دیجیتال به فارکس فکتوری فارسی سر بزنید.

70 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین