برای مشاهده بهتر جدول موبایل خود را افقی در دست بگیرید

تقویم اقتصادی جهانی

تاریخ انتخابی:
Loading
فیلترها
ارز
تیپ رویداد
اهمیت

تریدینگ ویو

اخبار مهم و کوتاه روز

⭕️ به گفته تحلیلگران TDS، به دلیل تفاوت انتظارات از تورم و رشد بین ایالات متحده و کشورهای گروه ۱۰، توصیه می‌شود روند صعودی اخیر یورو، پوند انگلستان، دلار کانادا و فرانک سوئیس در برابر دلار آمریکا را نادیده بگیرید. در هفته‌های آتی، عوامل کوتاه‌مدت مانند موقعیت‌یابی و ارزش منصفانه تاریخی احتمال کاهش ارزش دلار آمریکا را نشان می‌دهند، اما تحلیلگران TDS طی ۳ تا ۶ ماه آینده، با پررنگ‌تر شدن اختلاف تورم بین ایالات متحده و کشورهای گروه ۱۰ و علی‌رغم شروع همگرایی در رشد جهانی، تقویت دلار آمریکا را پیش‌بینی می‌کنند.

⭕️ در حالی که تجدید نظر در مورد رشد جهانی نشان‌دهنده همگرایی است، تورم در ایالات متحده همچنان به طور قابل توجهی بالاتر از کشورهای گروه ۱۰ باقی مانده که این امر احتمال کاهش هماهنگ سیاست‌های پولی را کمتر می‌کند.

⭕️ تحلیلگران TDS توصیه می‌کتند با نادیده گرفتن افزایش ارزش اخیر یورو، پوند انگلستان، دلار کانادا و فرانک سوئیس که به نظر آن‌ها موقتی و با شاخص‌های اقتصادی همسو نیستند، موقعیت‌گیری راهبردی برای دلار آمریکا قوی‌تر داشته باشید. در واقع، تحلیل TDS بر اساس اختلافات پایدار تورم، از چشم‌انداز صعودی برای دلار آمریکا در میان‌مدت حمایت می‌کند و توصیه می‌شود از تحرکات اخیر خلاف روند در سایر ارزهای مهم بهره‌برداری گردد.

⭕️ با ضعیف‌تر از حد انتظار بودن گزارش اشتغال غیرکشاورزی (۱۷۵ هزار نفر) و شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه آوریل (هسته: افت به ۳.۶ درصد تغییر سالانه، ۰.۳ درصد تغییر ماهانه)، اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو از نوامبر به سپتامبر جلو افتاده است. هم‌چنین بازده اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا از اوج ۴.۷ درصد در ۲۵ آوریل ۲۰۲۴ به ۴.۳۵ درصد امروز کاهش یافته است. شاخص شگفتی اقتصادی سیتی در هفته‌های اخیر با توجه به اینکه داده‌ها نشانه‌های روشنی از تضعیف اقتصاد را نشان داده‌اند، به طور معناداری کاهش یافته است. این شاخص در حال حاضر با رقم ۲۱.۶- نزدیک به منفی‌ترین سطح از ژانویه ۲۰۲۳ است. 

⭕️ به گفته سیتی، این داده‌های ضعیف‌تر همان واکنش مورد انتظار به سیاست پولی انقباضی چند سال گذشته است و انتظار نمی‌رود که یک ناهنجاری باشد. در واقع، فرود نرم در حال وقوع است. تفاوت زیادی بین شاخص شگفتی اقتصادی سیتی و بازده اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا ظاهر شده که نشان‌دهنده احتمال کاهش در بازده اوراق قرضه ایالات متحده است. بر اساس این تفاوت و همچنین تحلیل تکنیکال، کاهش از ۴.۳۵ درصد به محدوده ۳.۲۵ درصد در ۶ تا ۱۲ ماه آینده یک پیش‌بینی خوب است. بد نیست بدانید پیش‌بینی پایه بانک آمریکا برای بازده اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا در پایان هر دو سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵، ۴.۲۵ درصد است.
 

🔴 تحلیلگران موسسه UBS: داده‌های اقتصادی اخیر پشتوانه این دیدگاه است که  تورم‌کاهنده باید به فدرال رزرو اجازه دهد تا اواخر امسال سیاست تسهیلی را آغاز کند. (این خبر ساعت ۰۱:۳۷ به وقت ایران منتشر شده است)

🔴 تحلیلگران موسسه مورگان‌ استنلی، انتظار دارند تقاضای نفت در سال جاری با نرخی بالاتر از روند تاریخی خود رشد کند. (این خبر ساعت ۰۲:۳۵ به وقت ایران منتشر شده است)

🔴 تحلیلگران رویترز، بانک مرکزی ژاپن برای افزایش نرخ بهره تحت فشار است. دلایل این تحلیلگران برای تحت فشار بودن بانک مرکزی ژاپن عبارت است از: داده‌های کلیدی مصرف، دستمزد و قیمت‌خدمات که زمان‌بندی افزایش نرخ بهره را نشان می‌دهند و فشار‌های سیاسی بر بانک مرکزی ژاپن برای افزایش نرخ بهره نیز وجود دارد. (این خبر ساعت ۰۳:۰۱ به وقت ایران منتشر شده است)

🔴 موسسه پیمکو(PIMCO)، حرکت بعدی بانک مرکزی استرالیا را کاهش یا توقف نرخ بهره، به جای افزایش نرخ بهره پیش‌بینی می‌کند. (این خبر ساعت ۰۳:۴۲ به وقت ایران منتشر شده است)

🔴 ولیعهد عربستان سفر خود به ژاپن را به دلیل بیمار بودن پادشاه عربستان تعویق انداخت. این به تعویق افتادن به دلیل بستری شدن سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان برای درمان بیماری ریوی است. (این خبر ساعت ۰۵:۴۰ به وقت ایران منتشر شده است)

 شرکت‌های ژاپنی شروع به انتقال افزایش هزینه‌های نیروی کار به قیمت‌های فروش کرده‌اند

🔴 بسیاری از شرکت‌ها گفتند که اگر دستمزدها را کاهش دهند، دیگر نمی‌توانند به اندازه کافی کارگر استخدام کنند

🔴 شرکت‌های بیشتری شروع به انتقال هزینه‌های فزاینده نیروی کار به قیمت‌های فروش کرده‌اند

🔴 بسیاری از شرکت‌ها معتقدند اقتصادی که در آن دستمزدها و قیمت‌ها هر دو افزایش می‌یابند، مطلوب‌تر است

🔴 برخی از شرکت‌ها در بحبوحه تشدید رقابت قیمت، در استخدام مشکل داشتند
 

نقشه حرارتی بازار فارکس

دسترسی سریع


نرخ بهره بانکی

استرالیا 3.60%
کانادا 4.50%
سوئیس 1.50%
چین 3.85%
اتحادیه اروپا 3.50%
انگلیس 3.50%
ژاپن -0.10%
نیوزلند 5.00%
آمریکا 5.00%

راهنما

بسیار مهم
مهم
معمولی
کم اهمیت
اعداد سبز بهتر/بالاتر از پیش بینی
اعداد قرمز بدتر/پایین‌تر از پیش بینی
نمایش جزئیات بیشتر
K هزار
M میلیون
B میلیارد
T تریلیون
روز بعد
روز قبل
انتخاب بازه زمانی
نمایش فیلترها
بستن انتخاب بازه زمانی
تایید بازه زمانی انتخابی