برای مشاهده بهتر جدول موبایل خود را افقی در دست بگیرید

تقویم اقتصادی جهانی

تاریخ انتخابی:
Loading
فیلترها
ارز
تیپ رویداد
اهمیت

تریدینگ ویو

اخبار مهم و کوتاه روز

مقامات بانک مرکزی اروپا خواستار افزایش بیشتر نرخ‌های بهره هستند و با وجود نشانه‌های تداوم ضعف در اقتصاد ناحیه یورو، به دنبال اطمینان بیشتر در جبهه تورم هستند. نات، رئیس بانک مرکزی هلند، اظهار داشت که او هنوز متقاعد نشده است که سخت‌گیری پولی فعلی کافی است و تورم می‌تواند برای مدت طولانی بسیار بالا بماند و افزایش بیشتر نرخ‌ بهره در آن صورت ضروری خواهد بود. در همین حال، گابریل مخلوف از ایرلند خاطرنشان کرد که در کوتاه‌مدت به انقباض پولی بیشتری نیاز است؛ در حالی که ایزابل اشنابل، عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، اظهار داشت که زمینه بیشتری برای پوشش در مورد نرخ بهره وجود دارد. به گفته اشنابل، اینکه نرخ بهره چقدر بیشتر باید افزایش یابد، به داده‌های اقتصادی دریافتی بستگی دارد. در حالی که داده‌های اقتصادی اخیر زمینه‌های خوش‌بینی را فراهم کرده‌اند، با توجه به اینکه هم تورم کل و هم تورم هسته در ماه مه تعدیل شده‌اند، چشم‌انداز اقتصادی اروپا متزلزل‌تر به نظر می‌رسد.

 یونان کاهش غیرمنتظره تولید در سه‌ماهه اول را نشان داده است که بر منطقه 20 کشوری یورو که در حال حاضر به دلیل رکود آلمان در حال سقوط است، فشار بیشتری وارد کرده است. لازک به ذکر است که بانک مرکزی اروپا روز پنج‌شنبه گزارشی به‌روزرسانی‌شده از عملکرد سه‌ماهه اول خود منتشر خواهد کرد. سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا تاکید کرده‌اند که بازیابی ثبات قیمت‌ها برای بازگرداندن رشد به مسیر اصلی ضروری است. سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران همچنان افزایش نرخ بهره را در پنج‌شنبه آینده و در ژوئیه توسط بانک مرکزی اروپا پیش‌بینی می‌کنند که نرخ سپرده‌گذاری را از زیر صفر در ماه ژوئیه به 3.75 درصد می‌رساند که شدیدترین افزایش در هزینه‌های استقراض از زمان معرفی یورو است.

با این حال، مقامات بانک مرکزی اروپا هشدار می‌دهند که اوج تورم زمینه‌ای برای اعلام پیروزی کافی نیست و آنها باید شواهد قانع‌کننده‌ای ببینند که نشان دهد تورم به ‌موقع و پایدار به هدف 2 درصدی خود بازمی‌گردد. در نظرات جداگانه، نات بیان کرده است که اروپا شاهد اثرات دور دوم از هزینه‌های انرژی بالاتر است که بازگشت شاخص قیمت مصرف‌کننده به هدف 2 درصدی را دشوارتر می‌کند. او مجدداً تاکید کرد که نسبت به افزایش نرخ بهره در سپتامبر مشکلی ندارد. مخلوف تصدیق کرد که کاهش اخیر تورم خوشایند است، اما خاطرنشان کرد که این کاهش در نرخ تورم تایید نمی‌کند که اکنون آنچه را که باید برای کاهش تورم انجام دهیم، انجام داده‌ایم.

موسسه مالی جی پی مورگان یک سوگیری نزولی شدید نسبت به جفت‌ارز EURUSD در ماه‌های تابستان پیش‌رو دارد

موسسه مالی جی پی مورگان بر این باور است که هر گونه رشد کوتاه‌مدت در یورو، تا زمانی که این جفت‌ارز در زیر سطح قیمتی مقاومت کلیدی 1.0909 تا 1.0942 به حرکت ادامه دهد، احتمالاً مخالف روند اصلی بازار خواهد بود. این موسسه مالی سطح قیمتی حمایتی میان‌مدت را در زیر سطوح قیمتی 1.0483 الی 1.0582 شناسایی می‌کند؛ از جمله خط روند الگوی نوامبر تا مه، 38.2 درصد اصلاحی حرکت اکتبر 2022، میانگین متحرک 200 روزه و پایین‌ترین محدوده سال 2023. 

موسسه مالی جی پی مورگان پیش‌بینی می‌کند که فشار نزولی بیشتری برای آزمایش این سطح قیمتی حمایتی در ماه‌های تابستان، با سطح بعدی حمایت پیش‌بینی‌شده در سپتامبر 2022، 50 درصد اصلاح حرکت قیمتی، در 1.0315 باشد. چشم‌انداز جفت‌ارز EURUSD بر اساس علائم صعودی با حس اطمینان پایین در نمودار گسترده شاخص دلار است که از لحاظ تاریخی با روندهای عمدتا صعودی دلار در دوره های 1 تا 6 ماهه بعدی همسو بوده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی اخیراً در گفتگوی تلفنی درباره همکاری‌های دوجانبه از جمله همکاری در گروه اوپک پلاس گفتگو کردند. جزئیات این گفتگو فاش نشده است، اما به احتمال زیاد رهبران دو کشور در مورد تلاش‌های اوپک پلاس برای مدیریت عرضه جهانی نفت و تثبیت قیمت نفت گفتگو کرده‌اند. این گروه از سال 2020 کاهش تولید را برای جبران کاهش تقاضای ناشی از همه‌گیری کووید اجرا کرده است.

انتظار می‌رود که هر تصمیمی که از سوی اوپک پلاس گرفته شود، بر بازار جهانی نفت تأثیر بگذارد؛ زیرا این گروه بخش قابل توجهی از تولید جهانی نفت را به خود اختصاص می‌دهد. گفتگوی پوتین و ولیعهد عربستان گامی مهم در جهت حفظ همکاری دو کشور در چارچوب اوپک پلاس تلقی می‌شود.

نقشه حرارتی بازار فارکس

دسترسی سریع


نرخ بهره بانکی

استرالیا 3.60%
کانادا 4.50%
سوئیس 1.50%
چین 3.85%
اتحادیه اروپا 3.50%
انگلیس 3.50%
ژاپن -0.10%
نیوزلند 5.00%
آمریکا 5.00%

راهنما

بسیار مهم
مهم
معمولی
کم اهمیت
اعداد سبز بهتر/بالاتر از پیش بینی
اعداد قرمز بدتر/پایین‌تر از پیش بینی
نمایش جزئیات بیشتر
K هزار
M میلیون
B میلیارد
T تریلیون
روز بعد
روز قبل
انتخاب بازه زمانی
نمایش فیلترها
بستن انتخاب بازه زمانی
تایید بازه زمانی انتخابی