برای مشاهده بهتر جدول موبایل خود را افقی در دست بگیرید

تقویم اقتصادی جهانی

تاریخ انتخابی:
Loading
فیلترها
ارز
تیپ رویداد
اهمیت

اخبار مهم و کوتاه روز

دلار آمریکا در سه هفته گذشته اوضاع خوبی را نداشته و ما شاهد سه هفت افت قیمت بوده ایم. در حال حاضر امیدواری های برای بهبود شرایط اقتصادی وجود دارد و سرمایه گذاران سعی می کنند که ارزهایی مانند پوند انگلیس و یورو که ریسک کمتری دارد خریداری کنند.

از 1 ماه گذشته که انگلیس ،با توافق برگزیت، از اتحادیه اروپا جدا شده است، میزان جابجایی بار در بندرگاه دوبلین به بندرگاه های کشورهای اروپایی دو برابر شده است.

#برگزیت

آقای جو بایدن، رئیس جمهور منتخب مردم آمریکا، خواستار دریافت بودجه 1.9 تریلیون دلاری برای ترمیم اقتصاد کشور آمریکاست.جمهوری خواهان خواستار توقف این امر هستند و می خواهند که از تخصیص بودجه کلان این بسته کاسته شود.

دولت ژاپن، شرایط خاص را در توکیو و چند شهر بزرگ ادامه می دهد به این خاطر که ویروس کرونا در این کشور با سرعت زیاد در حال گسترش است. این امر باعث ضعیف شدن یِن خواهد شد.

پس از کشمکش های فراوان، دولت استرالیا پذیرفت که از واکسن کرونا فایزر استفاده کند. ارزش دلار استرالیا به همین خاطر بالا رفته و معامله گران می توانند روی موج صعودی سوار شوند.

حرکت صعودی جفت ارز پوند دلار در شرایطی رقم خورد که آمار شاخص CPI اعلام شد و عدد واقعی بیش از عدد پیش بینی شده اعلام شد. حالا باید منتظر واکنش آقای بیلی رئیس بان مرکزی انگلیس بود. این جفت ارز در حال حاضر بالای قیمت 1.36 خودش را تثبیت کرده است.

امشب مراسم تحلیف آقای بایدن است و به نظر می رسد که همه چیز برای قوی تر شدن ارز دلار آماده باشد، آما با این وجود، امروز ارزش دلار کم شده و جفت ارز یورو دلار روند صعودی به خود گرفته است. پس از صحبت های خانم جانت یلن که نامزد ریاست خزانه داری است، شانس برای صدور اجازه بسته کمک اقتصادی 1.9 تریلیون دلاری افزایش پیدا کرده است.

جفت ارز پوند دلار به لبه بالایی 1.36 رسید و به نظر می رسد که در این قیمت تثبیت شود.همه نگاه ها به شهادت دادن جانت یلن ،نامزد ریاست خزانه داری است. پارلمان انگلیس در حال پردازش برگزیت است و همچنین کمپین واکسیناسیون عملکرد مثبتی داشته است.

دلار حرکت نزولی خودش را شروع کرده است و همه نگاه ها به شهادت جانت یلن در کنگره است. او نامزد ریاست خزانه داری است.

دسترسی سریع


نرخ بهره بانکی

استرالیا 0.10%
کانادا 0.25%
سوئیس -0.75%
چین 3.85%
اتحادیه اروپا 0.00%
انگلیس 0.10%
ژاپن -0.10%
نیوزلند 0.25%
آمریکا <0.25%

راهنما

بسیار مهم
مهم
معمولی
کم اهمیت
اعداد سبز بهتر/بالاتر از پیش بینی
اعداد قرمز بدتر/پایین‌تر از پیش بینی
نمایش جزئیات بیشتر
K هزار
M میلیون
B میلیارد
T تریلیون
روز بعد
روز قبل
انتخاب بازه زمانی
نمایش فیلترها
بستن انتخاب بازه زمانی
تایید بازه زمانی انتخابی