1

چگونه اصلاح قیمت ها را از بازگشت روند ها تشخیص دهیم؟

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1400/5/12 منتشر شده است

تشخیص‌گذاری صحیح بین اصلاح قیمت ها و برگشتها؛ میتواند از تعداد معاملات از دست رفته بکاهد و حتی باعث شود شما در معاملات برنده شوید.

دسته بندی حرکت قیمت؛ بعنوان" اصلاح قیمت " و یا" برگشت"؛  خیلی مهم است.

تعدادی تفاوت کلیدی در تشخیص بین تغییر قیمت موقتی اصلاح قیمت ؛ از برگشت روند بصورت  طولانی مدت وجود دارد:

 

آموزش اصلاح قیمت

شناسایی اصلاح قیمتها

یک راه کلی برای شناسایی اصلاح قیمتها،  استفاده از سطوح فیبوناچی است.

برای بیشتر بخشها، اصلاح قیمت قبل از اینکه روند کلی را ادامه دهد، در حول سطوح اصلاح قیمت فیبوناچی ِ برابر با   38.2%, 50.0%  و 61.8% گردش میکند .

اگر قیمت فراتر از این سطوح برود، این، میتواند نشان دهنده این باشد که برگشت در حال  رخ دادن است. توجه کنید که ما نگفتیم  " برگشت ، رخ خواهد داد (یا ممکن است رخ دهد)".   همانطو ر که تاکنون دریافتید، آنالیز فنی ، یک علم قطعی نیست.   یعنی هیچ چیزی را با قطعیت بیان نمیکند.... بخصوص برای بازارهای فارکس.

آموزش اصلاح قیمت

 

در این مورد، قیمت؛ قبل از  آغاز مجدد روند صعودی،  در حال توقف در سطح اصلاح قیمت  فیبوناچیِ برابر با  61.8% میباشد. پس از مدتی، دوباره به عقب کشیده میشود و قبل از بالاتر رفتن، در سطح اصلاحقیمت  برابر با    50% میماند.

یک راه دیگر برای اینکه ببینیم که ایا قیمت در حال اماده شدن برای برگشت است یا خیر، استفاده از نقاط پیوت است. 

در یک روند صعودی، معامله کنندگان  به نقاط حمایت پایینتر نگاه خواهند کرد (S1, S2, S3) و منتظرِ شکستن [قیمت] میمانند. در روند نزولی، معامله کنندگان فارکس، به نقاط مقاومت بالاتر نگاه خواهند کرد (R1, R2, R3)  و منتظر شکستن [قیمت] خواهند ماند .

اگر [قیمت] شکسته شود، برگشت ممکن است ایجاد شود! برای اطلاعات بیشتر و یا مرور مجدد؛ به درس نقاط محوری (Pivot) مراجعه کنید.

 

آموزش اصلاح قیمت

اخرین روش ، استفاده از خطوط روند میباشد. وقتی خط روند  اصلی شکسته میشود ، برگشت ممکن است در حال اجرا باشد.

با استفاده از این ابزارهای فنی، همراه با الگوهای نموداری کندل (زبان شمعدانها ) ،  که قبلا توضیح داده شد، یک معامله کننده در فارکس ، ممکن است قادر باشد که احتمال بالای  برگشت را بگیرد[ تشخیص دهد].

 

آموزش اصلاح قیمت

هرچند این روشها میتوانند برگشتها را شناسایی کنند، اما اینها، تنها راه ها ، نیستند. در پایان روز، هیچ چیزی نمیتواند جایگزین انجام تمرین و تکرار باشد.

با  اختصاص زمان کافی برای انجام غربالگری ، شما میتوانید روشی را بیابید که با شخصیت معامله‌گری فارکس شما در شناسایی اصلاحقیمتها و برگشتها، جور در بیاید.

 

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تقویم اقتصادی فارکس

2062 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین