1

چگونه در فارکس ثبت نام کنیم؟

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1401/6/8 منتشر شده است

ثبت نام فارکس بسیار آسان و در عین حال مهم است. دیدن پکیج آموزش فارکس، ثبت نام فارکس و موفقیت در فارکس قدم های پیش روی شما هستند که باید با ملاحظه بردارید. حالا شاید شما از من بپرسید که چگونه در فارکس حساب باز کنیم؟ چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم و چگونه در فارکس فعالیت کنیم؟ ما در این مقاله قرار است به تمام سوالات نامبرده پاسخ دهیم.

قبل ازینکه ثبت نام فارکس را کامل کنید باید یک کارگزاری (بروکر) را پیدا کنید. حالا شاید سوال شما این باشد که بروکر یا کارگزار چیست؟

بروکر یا کارگزار نقش واسط را بین کاربران و سرمایه گذاران و بانک های بزرگ را بازی می کند. شما ابتدا باید به دنبال کارگزاری ای باشید که بتواند نیازهای شما را به درستی رفع کند و سپس ثبت نام فارکس خود را تکمیل کنید. در تمام کارگزاری ها حساب های مختلفی وجود دارند که از حساب استاندارد شروع می کنیم و بعد حساب هایی که روی سهام ها و رمزارز ها تمرکز دارند می رویم. در عین حال حساب هایی در این کارگزاری ها وجود دارد که اسپرد معاملاتی شان آنقدر پایین است که شما نگرانی برای پرداخت کمیسیون در هر معامله نداشته باشید. پس از کامل کردن مراحل ثبت نام فارکس شما نیاز دارید اطلاعات هویتی خود که شامل کارت شناسایی و مدارک اقامتی است را در پنل کاربری تان بارگزاری کرده و برای کارگزاری بفرستید. فقط در این صورت شما می توانید در بازار فارکس فعالیت داشته باشید.

چگونه فارکس ثبت نام کنیم؟

بازار فارکس بزرگترین بازار مالی دنیاست و حجم اصلی این بازار را جفت ارزها تشکیل می دهند. یعنی نسبت ارزهایی مثل دلار و یورو به هم در این بازار معامله می شود. شما ثبت نام فارکس خودتان را انجام می دهید تا در این بازار 24 ساعته با نقدینگی و گردش سرمایه 8 تریلیون دلار در روز معامله کنید. اگر با استراتژی درست معامله کنید به سود بسیار خوبی در بازار خواهید رسید و البته که ما در آموزش فارکس به صورت کامل روش های درآمد زایی در این بازار را برای شما توضیح خواهیم داد.

تا اینجا صحبت هایی راجع به فارکس چیست کرده ایم اما به سوالات کلیدی چگونه در فارکس حساب باز کنیم؟ چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم و چگونه در فارکس فعالیت کنیم؟ هنوز پاسخی داده نشده است. پس با من همراه باشید.

چگونه در فارکس حساب باز کنیم؟

انتخاب بروکر به اندازه آموزش صفر تا صد فارکس اهمیت دارد. فرض کنید در کارگزاری نامعتبری ثبت نام کنید که معاملات شما را درست پیاده سازی نکند. همین تجربه تلخ موجب می شود که در بدو ورود و درست بعد از اتمام مراحل ثبت نام فارکس به خروج از بازار فکر کنید. اما واقعا کارگزاری خوب چه ویژگی هایی دارد و ما چگونه بتوانیم این کارگزاری ها را شناسایی کنیم.

ویژگی کارگزاری فارکس خوب

  1. پشتیبانی فارسی

  2. حساب های بدون بهره شبانه

  3. اسپرد معاملاتی پایین و سرعت پیاده سازی بالا

  4. واریز و برداشت آسان

چگونه در فارکس حساب باز کنیم؟

  • پشتیبانی فارسی

داشتن پشتیبانی فارسی مطمئن خیلی کار شما را برای فعالیت در بازار فارکس راحت می کند. وقتی شخصی باشد که به تمام پرسش های شما پاسخ دهد دیگر نباید نگران مشکلات آتی در این بازار باشید. قبل ثبت نام فارکس ابتدا تحقیق کنید که بروکرتان حتما پشتیبانی فارسی داشته باشید. حالا وقتی پشتیبانی داشت آیا با سرعت جواب می دهد یا خیر. برای بعضی کارگزاری ها، این پشتیبانی فارسی کاملا حالت دکوری دارد و جواب سوال ها با تاخیر بسیار فراوان داده می شود. این موضوع نمی تواند به شما کمک شایانی بکند. فرض کنید می خواهید حسابتان را شارژ کنید اما دو روز زمان ببرد تا هماهنگی ها انجام شود. همین موضوع باعث کلافگی شما خواهد شد.

  • حساب های بدون بهره شبانه

خیلی از ما معامله هایمان چندروزی باز خواهد بود. لزوما این اتفاق برای همه نمی افتد. شما در آموزش صفر تا صد فارکس خودتان یاد میگیرید که چگونه اینکار را انجام دهید وچگونه استراتژی تان را انتخاب کنید. اما برای بسیاری از معامله گران این مورد پیش می آید که که می آیند، معامله می کنند و معامله هایشان شامل بهره شبانه شده و از سودشان کم می شود. این یک اتفاق طبیعی است پس نباید نگران باشید یا ازین مورد ناراحت شوید. بهتر است بروکری که با آن کار می کنید حساب هایش بدون بهره شبانه باشد. شما در هنگام ثبت نام فارکس می توانید این موضوع را از پشتیبانی خودِ بروکر بپرسید.

 

  • اسپرد معاملاتی پایین و سرعت پیاده سازی بالا

در آموزش صفر تا صد فارکس به شما آموزش می دهیم که به فاصله بین قیمت خرید و فروش اسپرد گفته می شود و اسپرد همان درآمد بروکر است. در جایی که بروکر حسابهایی داشته باشد که اسپردش پایین است شما نباید لحظه ای دریغ کنید و به سرعت ثبت نام فارکس تان را در همان بروکر کامل کنید. در کنار این موضوع سرعت پیاده سازی معاملات هم بسیار مهم است تا فرصت های معاملاتی را از دست ندهید. پس به این نکته هم پیش از کامل کردن ثبت نام فارکس دقت داشته باشید.

واریز و برداشت در فارکس

واریز و برداشت آسان

شما می خواهید سریع سودهایتان را خارج کنید. بهترین حالت برای شما این است که بروکر واریز و برداشت با ارزهای دیجیتال یا اصلا واریز و برداشت بانکی به صورت ریالی داشته باشد. زمانی که در یک بروکر ثبت نام فارکس تان را کامل کردید از پشتیبانی اش بپرسید که چه روش هایی برای واریز و برداشت دارند. واریز و برداشت آسان در انتخاب بروکر نقش کلیدی را بازی می کند.

 

بازار فارکس

پس از ثبت نام فارکس در یک بروکر (کارگزاری معتبر) و وارد کردن اطلاعات خواسته شده با توجه به دارایی که قصد انجام معامله بر روی آن را دارید نوع حساب مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت پس از تایید اطلاعات هویتی و سکونتی شما توسط کارگزاری مربوطه توانایی شارژ کردن حساب خود و انجام معاملات را بدست می آورید . در ادامه به توضیح انواع حساب های موجود در بازار بورس فارکس و آموزش گام به گام ساختن حساب در آن پرداخته شده است .

بازار فارکس

در بازار فارکس همه چیز قابل معامله است. یعنی شما حتی می توانید خرید نفت و کاکائو هم در این بازار انجام دهید. البته که قسمت اعظم بازار را جفت ارزها یا همان نسبت ارزها تشکیل می دهند. ریسک معامله در این بازار اصلا کم نیست. چه ثبت نام فارکس خود را کامل کردید چه این کار را انجام ندادید. این موضوع را بدانید که ریسک معامله در این بازارها اصلا پایین نیست. برخی افراد به این امید، وارد بازار فارکس می شوند که ثبت نام در چند دقیقه رقم می خورد، معامله ها در چند ثانیه باز و بسته می شوند پس کار کردن و به سود رسیدن در بازار هم به همین راحتی هاست. از همین الان به شما هشدار می دهم که این تفکر شما را به ضرر می رساند. شما نیاز دارید در زمینه فارکس تخصص داشته باشید و ما در دوره خصوص آموزش فارکس همین کار را برای شما انجام می دهیم. اما فارغ از سختی و راحتی کار در بازار فارکس، در نظر داشته باشید که شما نمی توانید در تمام کارگزاری ها به همه حساب ها دسترسی داشته باشید. هر حسابی کالا و ویژگی های خاص خودش را دارد. در هنگام ثبت نام و افتتاح حساب باید به مشخصات حساب ها توجه کنید و وابسته به نیاز، استراتژی و میزان سرمایه تان از حساب مورد نظر استفاده کنید.توجه داشته باشید که حتی اگر سرمایه خود را در حساب اشتباهی ریخته باشید می توانید به راحتی جابجایش کنید.

از جمله ویژگی هایی که معامله گر بازار فارکس در زمان انتخاب نوع حساب خود در بازار فارکس باید به آنها دقت کند می توان به اهرم ارائه شده یا ( Leverage ) آن حساب ، میزان اسپرد ( Spread ) ، نوع پلتفرم مورد استفاده که می تواند متاتریدر 4 یا 5 باشد توجه کند.

انواع حساب های معاملاتی در بازار فارکس

همانطور که قبلا نیز گفته شد نوع حساب مورد استفاده در بازار فارکس با توجه به نوع فعالیت سرمایه گذاری و دارایی مورد معامله او متفاوت می باشد . در ادامه به بیان انواع حساب های موجود در بازار فارکس و دارایی های مورد معامله در آنها چرداخته شده است :

 

 حساب استاندارد:

اسپرد این حساب ها بسیار بالاست و محدودیت در میزان کالاهای قابل معامله دارید. معامله در این حساب ها برای افراد تازه وارد توصیه می شود چرا که به واریز زیادی نیاز ندارند و راحت تر می توانید وارد شوید. برای شروع بهترین حساب است ولی برای ادامه دادن اینطور نیست. بعضی کالاها وابسته به کارگزاری در این حساب ها قابل معامله نیست.

 حساب سهامی :

این نوع حساب مختص بازار های سهام بین المللی می باشد و بیش از 200 سهم برتر دنیا را در خود جای داده است که از جمله آنها می توان به سهام شرکت هایی مانند اپل ، مایکروسافت ، آمازون و ... اشاره کرد . همچنین بزرگترین شاخص های بورس دنیا و طلا نیز در این نوع حساب وجود دارند . حداقل واریزی برای حساب سهام 1000 دلار بوده ، اسپرد شناور و بسیار پایین و همچنین عدم دریافت حق کمیسیون از جمله ویژگی های این نوع حساب می باشد .

حساب ارز دیجیتال

 حساب ارز های دیجیتال :

در حساب ارز های دیجیتال به مبادله بیش از 40 نوع ارز دیجیتال برتر موجود در بازار پرداخته می شود . از جمله ویژگی های این حساب وجود اهرم برای خرید ارز دیجیتال بیش از مقدار سرمایه واقعی خود می باشد . حساب هایی که در آن ارزهای دیجیتال قابل معامله است معمولا ECN یا STP هستند و سرعت پیاده سازی دستورات بسیار بالاتر از حالت استاندارد است.

 حساب PRO :

 این حساب شامل تمامی دارایی های موجود در سایر بازار های مالی بوده و مختص سرمایه گذارانی است که قصد سرمایه گذاری های کلان بر روی دارایی های متنوع را دارند . در این بازار انواع ارز های دیجیتال ، فلزات گران بها ، سهام شرکت های بزرگ ، برترین شاخص های بورس دنیا و ... می باشد . بیشترین میزان واریزی برای این حساب هاست اما اسپرد معاملاتی شناور و بسیار پایین است. شما پشتیبانمخصوص خود را دارید.

نحوه ایجاد حساب در بازار فارکس

همانطور که در ابتدا هم گفتم ثبت نام فارکس در یک بروکر معتبر به اندازه آموزش صفر تا صد فارکس مهم است.ما در مقاله ثبت نام فارکس به شما یاد می دهیم تا بروکر با کیفیتی را برای شروع انتخاب کنید ، سپس از طریق این کارگزاری اقدام به افتتاح حساب در بازار فارکس می کنید . یکی از معتبر ترین کارگزاری های موجود در بازار فارکس کارگزاری کپیتال اکستند است که شامل زبان فارسی نیز می شود و در صورت تمایل می توانید آن را انتخاب کنید .

پس از وارد شدن به سایت و انتخاب زبان مورد نظر خود گزینه open account را انتخاب کنید ، صفحه ای برای شما باز می شود که در آن اطلاعات هویتی شما خواسته شده است . این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی ، کشور محل اقامت ، شماره تلفن همراه ، ایمیل ، و یک پسورد که به انتخاب خودتان می باشد است . پس از تکمیل اطلاعات دکمه Send pin را انتخاب کرده تا کد فعال سازی برای ایمیل شما ارسال شود .

از آنجایی که بعد از ایجاد حساب کاربری در فارکس لازم است تا مدارکی جهت تایید اطلاعات سکونتی خود به کارگزاری مربوطه ارائه دهید در وارد کردن آدرس محل اقامت خود بسیار دقت کنید .برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ساخت حساب در بازار فارکس در کانال تلگرام بورسا عضو شوید.

 

برای دانلود مقاله کلیک کنید

7027 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین