1

طلا پیش از اعلام آمار خرده فروشی سطح کلیدی 1700$ را شکست

ارسال توسط : احسان سماواتیان 20 روز پیش منتشر شده است

  • با شکستن خط حمایت دو ماهه، قیمت طلا همچنان به سمت پایین‌ترین حد سالانه تحت فشار فروش قرار می‌گیرد.
  • بازدهی قوی‌تر اوراق قرضه و نگرانی‌های پیرامون چین، فروشندگان XAU/USD را امیدوار کرده است.
  • آمار خرده‌ فروشی آمریکا امروز اعلام می شود و این درحالی است که شاخص تورم و تولیدات کارخانه ای تعریفی نبودند و احتمال انقباضی شدن سیاست های فدرال رزرو را بالا برده اند

قیمت طلا (XAU/USD) با شکستن سطح حمایت کلیدی کوتاه‌ مدت در اوایل صبح روز پنج‌شنبه در بازه معاملاتی آسیا به کف بازه سالانه نزدیک می‌شود. با این وجود، این فلز گرانبها روند نزولی سه روزه را در پیش گرفته در حالی که تا نگارش به سطح 1688$ ضربه می زند.

پس از شروع  بلاتکلیف طلا ، بازده خزانه داری آمریکا ، با آماده شدن معامله گران برای بازه معاملاتی اروپا و همچنین با اعلام شاخص خرده فروش آمریکا برای ماه آگست، قیمت ها را افزایش می دهد. با این اوصاف، بازده شاخص 10 ساله اوراق قرضه پس از پولبک از بالاترین سطح سه ماهه در روز گذشته، حداکثر به 3.435$ رسید.
شاخص دلار آمریکا (DXY) در حالی که همین روند را دنبال می‌کند، عملکرد ضعیف روز قبل را در حدود 109.90 جبران می کند، با وجود اینکه شاخص قیمت تولیدکننده آمریکا (PPI) در ماه آگست روتد ملایم تری را به خود گرفت. PPI آمریکا در ماه آگست از 9.8% در ماه جولای در مقابل 8.8% پیش بینی بازار به 8.7% سالانه کاهش یافت.

 

به نظر می رسد 70 درصد احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در هفته آینده، و همچنین احتمال 30 درصدی افزایش 100 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو، طبق ابزار CME's FedWatch Tool وجود دارد.

در میان این بازی‌ها، معاملات آتی سهام ایالات متحده همچنان ضعیف باقی می‌ماند و خوش‌بینی اولیه دوره‌های آسیایی را معکوس می‌کند در حالی که بازده و DXY در میان خوش‌بینی محتاطانه حرکت صعودی را به دست می‌آورند.

با نگاه به آینده، معامله گران XAU/USD باید منتظر کاهش شاخص سالیانه خرده فروشی آمریکا در ماه اوت باشند و انتظار می رود که آمار ماهانه بدون تغییر باقی بماند و همین امر باعث می شود که معامله گران با احتیاط معامله کنند. لازم به ذکر است که با وجود داده‌های اخیر تورم ضعیف‌تر در آمریکا ه، امیدهای پیاده سازی سیاست های انقباضی بازار همچنان قوی‌تر باقی ماند و از این رو چاپ‌های خرده‌فروشی قوی‌تر می‌تواند دلار آمریکا را تقویت کرده و بر طلا تأثیر بگذارد.

 

تحلیل تکنیکال


در زمان انتشار این تحلیل شکست واضح خط روند صعودی که از 21 جولای کشیده شده در حدود 1690$ ، به سیگنال‌های نزولی اندیکاتور MACD می‌پیوندد تا به نفع فروشندگان طلا که پایین‌ترین قیمت سالانه را که در حال حاضر حدود 1680$ است، هدف قرار دهند.

تحلیل تکنیکال طلا

با این وجود، فروشندگان XAU/USD چشم خود را به سطح 61.8 درصدی گسترش فیبوناچی (FE) که در اواخر آوریل تا اوایل آگست در نزدیکی 1660$ کشیده شده نگاه می‌کنند.

در همین حال، پولبک نیاز به تایید در بالای یک مانع افقی سه هفته ای پیرامون 1728$ دارد تا خریداران را جذب کند.

با این حال، یک خط مقاومت  نزولی که از 13 ژوئن  کشیده شده و میانگین متحرک روزانه 100-DMA، به ترتیب در نزدیکی 1761$ و 1790$ ، به عنوان آخرین سنگر برای فروشندگان XAU/USD عمل خواهند کرد.

7136 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین