1

طلا پس از برخورد به سطح حمایت 1860$ ، جهشی را تجربه می کند

ارسال توسط : احسان سماواتیان 44 روز پیش منتشر شده است

قیمت طلا (XAU/USD) ریزش های اخیر را تثبیت می‌کند، زیرا در اوایل روز دوشنبه، سودهای ملایمی را در حدود 1875$ به جای گذاشت و اولین روز مثبت در سه روز اخیر را در حدود پایین‌ترین سطح یک ماهه خود به ثبت رساند. با انجام این کار، این فلز گرانبها ناتوانی دلار آمریکا برای ثابت ماندن را تشویق می کند، و همچنین سرنخ هایی از کشمکش های آمریکا و چین، پیش از رویدادهای کلیدی این هفته به دست می آورد.

با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از ثبت یک بازگشت دو روزه از پایین‌ترین سطح از آوریل 2022، حدود 103.00 در حاشیه باقی می‌ماند.عناوین آخر هفته حاکی از آن است که جنگنده ارتش آمریکا یک بالون جاسوسی مظنون چینی را در سواحل کارولینای جنوبی ساقط کرده است، زیرا آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا سفر قبلی خود به پکن را لغو کرد. در واکنش به این رویداد، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، این اقدام را یک «واکنش بیش از حد آشکار» توصیف کرد.

همین گزارش به گزارش مشاغل قوی آمریکا و داده‌های PMI خدمات ISM که در روز جمعه منتشر شد، می‌پیوندد تا پیش از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در روز سه‌شنبه، خریداران XAU/USD را به چالش بکشد.

در میان این نمایش‌ها، S&P 500 Futures پولبک روز قبل را از بالاترین سطح از ماه آگست تا کنون افزایش داده است، به طوری که در زمان انتشار 0.30٪ در روز نزدیک به 4140 کاهش یافته است. در همین راستا، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا برای سومین روز متوالی ثابت ماند و 3.56% رشد را  از اواخر سپتامبر 2022 برای اولین بار به ثبت رساند.

شایان ذکر است که به نظر می‌رسد فقدان داده‌های اصلی باعث بازگشت XAU/USD از حمایت کوتاه‌مدت شده ، اما خریداران طلا باید در بحبوحه نگرانی‌های اخیر فدرال رزرو و تنش‌های آمریکا و چین محتاط باشند. همچنین شاخص احساسات مصرف کننده UoM آمریکا در ماه فوریه و همچنین انتظارات تورم مصرف کننده 5 ساله دانشگاه میشیگان نیز مهم است.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا
با نزدیک شدن خریداران XAU/USD به سطح میانگین متحرک ساده 200  در اطراف 1880$ ، قیمت طلا از خط روند صعودی هفت هفته ای و همچنین مانع افقی ماهانه جهش کرد.پولبک اصلاحی همچنین سرنخ هایی را از حالت اشباع فروش اندیکاتور RSI با دوره 14 می گیرد. با این حال، سیگنال های نزولی MACD و ناتوانی در عبور از مانع 200-SMA، فروشندگان طلا را امیدوار نگه می دارد.

تحلیل کوتاه طلا

از طرف دیگر ، ریزش جدید فلز نیاز به اعتبارسنجی از خط حمایت فوق‌الذکردر نزدیکی 1860$ دارد.در مقابل، شکستن صعودی مانع 200-SMA در اطراف 1880$ می تواند خریداران طلا را به سمت آستانه 1900 دلار هدایت کند.به دنبال آن، یک خط مقاومت با شیب صعودی از 16 ژانویه، نزدیک به 1965 دلار، و همچنین اوج مارس 2022 در حدود 1966 دلار، برای نظارت خریداران طلا برای حفظ کنترل بسیار مهم خواهد بود.

9212 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین