1

جفت ارز AUDUSD با کف روزانه در پایین 0.7070 تجدید دیدار می کند

ارسال توسط : احسان سماواتیان 47 روز پیش منتشر شده است

جفت AUD/USD با وجود اینکه IHS Markit داده‌های PMI تولیدی Caixin (ژانویه) را گزارش کرده ، پایین‌ترین قیمت روز خود را در 0.7064 ثبت کرده است. داده های اقتصادی به 52.9 رسیده است که به طور قابل توجهی بالاتر از اجماع 47.3 و انتشار قبلی 48.0 است. با وجود اینکه خانوارها مشغول جشن گرفتن جشن سال نو در هفته گذشته بودند، PMI خدمات چین همچنان خوش بین بوده است.شایان ذکر است که استرالیا شریک تجاری پیشرو چین و خدمات PMI دلار استرالیا است.

برای اقدامات بیشتر، دلار استرالیا احتمالاً با تصمیم بانک مرکزی استرالیا (RBA) که برای روز سه‌شنبه در مورد نرخ بهره برنامه‌ریزی شده ، نوسانات زیادی را تجربه خواهد کرد. با توجه به جهش غافلگیرکننده در شاخص قیمت مصرف کننده استرالیا (CPI) به 7.8 درصد در سه ماهه چهارم سال 2022، فیلیپ لو، فرماندار RBA ممکن است به موضع تندروانه خود در مورد نرخ بهره ادامه دهد.


تحلیلگر دویچه بانک استرالیا معتقد است که RBA احتمالاً نرخ رسمی نقدی (OCR) را به 4.1٪ می رساند و به آخرین به روز رسانی تورم افزایش 7.8٪ در CPI اشاره می کند که کمی بالاتر از حد انتظار بود. در حالی که عملکرد بانک مرکزی استرالیا احتمالاً در سال 2023 کندتر از سال 2022 حرکت خواهد کرد، اکنون انتظار داریم چهار افزایش 25 واحد پایه دیگر در سال جاری داشته باشیم: 25 امتیاز پایه در هر ماه فوریه و مارس، و هر کدام 25 امتیاز پایه در جلسات می و آگوست. همانطور که توسط مشاور فوربس گزارش شده است.

در همین حال، سرمایه گذاران در بحبوحه اضطراب فزاینده پیش از انتشار داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا (NFP) به ریسک گریزی روی آورده اند. دارایی های ریسک پذیر مانند قراردادهای آتی S&P500 با فشار زیادی مواجه هستند. شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از یک حرکت اصلاحی به نزدیکی 101.50 بازگشت و احتمالاً در چنگال خریداران  باقی خواهد ماند. بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو  ممکن است در طلسم تشدید سیاست های خود توقف کند، بیشتر کاهش یافته و به نزدیک به 3.38 درصد رسیده است.

9199 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین