1

سطوح کلیدی 1917$ و 1920$ برای این فلز گرانبها دردسرساز خواهند شد

ارسال توسط : احسان سماواتیان 18 روز پیش منتشر شده است

قیمت طلا (XAU/USD) رشدهای اخیر را کاهش داد چرا که خریداران در بالاترین سطح از آوریل 2022 در بحبوحه افزایش اخیر دلار آمریکا نفس کشیدند. همچنین احتمالاً برای بررسی خریداران طلا می‌تواند روحیه محتاطانه پیش از داده‌ها/رویدادهای کلیدی و همچنین دوره خاموشی قبل از  طوفان فدرال رزرو باشد.

با این حال، جان ویلیامز، رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک و لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو، آخرین کسانی بودند که از نرخ های بالاتر حمایت کردند، زیرا سیاست گذاران به صورت مخفیانه وارد کمیته بازار آزاد فدرال قبل از فوریه شدند. از سوی دیگر، داده‌های ضعیف آمریکا و نگرانی‌های احتمالی از تورم، ریسک رکود را روی میز نگه می‌دارد و قیمت طلا را تحت تأثیر قرار می‌دهد که دلیل آن بهشت تقاضای دلار است. شایان ذکر است که بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا از پایین ترین سطح چند ماهه بهبود یافته و به دلار اجازه می دهد تا روند صعودی XAU/USD را بررسی کند.

در ادامه، معامله گران طلا هفته شلوغی خواهند داشت زیرا اولین قرائت داده های فعالیت ژانویه و سه ماهه چهارم (Q4) تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) در تقویم است. همچنین شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی شاخص قیمت اصلی هزینه مصرف خصوصی (PCE) برای ماه دسامبر مهم خواهد بود.

قیمت طلا: سطوح کلیدی برای تماشا

اندیکاتور سطوح کلیدی نشان می دهد که قیمت طلا در بالای سطح حمایت کلیدی 1920 دلار شناور است که بالاترین سطح هفته قبلی و فیبوناچی 38.2% در بازه روزانه را تشکیل می دهد. همچنین روند نزولی کوتاه مدت XAU/USD، سطح 1917 دلاری را نشان کرده که شامل Pivot Point یک ماهه R3 است.

پس از آن، فیبوناچی 23.6 درصد و 38.2 درصد در بازه هفتگی می تواند فروشندگان طلا را به ترتیب در نزدیکی 1910 دلار و 1901 دلار به چالش بکشد.شایان ذکر است که 1900 دلار می تواند به عنوان آخرین سنگر از خریداران XAU/USD عمل کند.

از طرف دیگر، بالاترین قیمت قبلی در بازه روزانه و چهار ساعته به باند بالای اندیکاتور بولینگر بالایی در 15 دقیقه می پیوندد تا صعود فوری قیمت طلا را نزدیک به 1936$ محدود کند.

در شرایطی که خریداران طلا موفق به عبور از مانع 1936 دلاری شوند، همگرایی نقطه محوری یک هفته ای R1 و بولینگر بالایی در  بازه ساعتی، نزدیک به 1941 دلار، می تواند خریداران XAU/USD را به چالش بکشد.

سطوح کلیدی طلا (GOLD)

سطوح کلیدی طلا

9081 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین