1

اصلاح طلا پس از بیشترین رشد قیمتی از ماه مارس در نزدیکی 1750$

ارسال توسط : احسان سماواتیان 14 روز پیش منتشر شده است

  • طلا بالاخره در حال ریزش است. این فلز گرانبها در نزدیکی بالاترین قیمت ماهانه خود رشد قیمت هفته گذشته اش را اصلاح می کند
  • ریزش دلار متوقف شده و سیاست های تهاجمی فدرال رزرو پیش از اعلام شاخص های مهم این هفته، خریداران طلا را امیدوار نگه داشته است.
  • در حالی که NFP بزرگترین شاخص قیمتی این هفته است اما شاخص های کارخانه ای می توانند برای فروشندگان طلا نقطه عطفی باشند

قیمت طلا ریزش بسیار خفیفی را در نزدیکی بالاترین قیمت ماهانه تجربه می کند و به نوعی می توان گفت که این اتفاق پس از بیشترین رشد هفتگی در این 5 ماه گذشته رقم خورده است. طلا سه روز پشت سر هم روند صعودی داشت ولی حال با ریزش 0.25% مواجه شده است. جدل هایی که بین آمریکا و چین و تایوان وجود دارد کمی حالت ترش و شیرین به سرمایه گذاران داده و باعث شده تا فروشندگان طلا کمی عقب بکشند. این هفته داده های مربوط به اشتغال در کانادا و آمریکا به همراه نرخ بهره در انگلیس مشخص می شود که می تواند بسیار برای سرنوشت دلار و طلا تعیین کننده باشد. از سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا مشخص است که فدرال رزرو و بانک مرکزی سوختشان برای افزایش نرخ بهره در حال اتمام است و احتمالا سیاست های دیگری را برای کنترل تورم و رکود پیش بگیرند.

تحلیل تکنیکال طلا

طلا در بالای سطح مقاومت 13 ژوئن در حال حرکت است و با وجود پولبک اخیر و سیگنال صعودی اندیکاتور MACD و حالت قرص و محکم اندیکاتور RSI خریداران برای رشد قیمت بیشتر آماده می شوند. حالا سطح مقاومت 1740$ به سطح حمایت تبدیل شده است. در صورت عبور طلا از این سطح امکان ریزش بیشتر تا سطح 1732$، 1710$ و 1680$ وجود دارد. در جهت حرکت صعودی هم سطوح کلیدی 1780$ و 1795$ قرار دارند.

تحلیل تکنیکال طلا

 

6803 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین