1

پیش از اعلام شاخص PMI طلا در بازه رنج دیروز نوسان می کند

ارسال توسط : احسان سماواتیان 2 روز پیش منتشر شده است

  • قیمت طلا در بازه رنج روز چهارشنبه در حال نوسان بوده و این در حالی است که شکست هیچ سطح کلیدی تا به الان فعال نشده است.
  • شاخص دلار هم قدرت زیادی ندارد و همه منتظر اعلام شاخص قدرت خرید کارخانه ها در آمریکا هستند.
  • سرمایه گذاران باید پس از اعلام افزایش نرخ بهره 75 واحدی توسط فدرال رزرو آماده حرکت های هیجانی باشند.

قیمت طلا در یک بازه بسیار کوچک نوسان دارد و سرمایه گذاران منتظر اعلام شاخص PMI در آمریکا هستند که در بازه زمانی نیویورک اعلام می شود. در روز چهارشنبه، این فلز گرانقدر در بازه بین 1823$ تا 1847$ در حال نوسان بود. قیمت های امروز هم در همان بازه دیروز است. سرمایه گذاران منتظر یک محرک برای ورود به بازار هستند.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا در حال رنج زدن است و در مسیر نزولی به مانع 104.30 برخورد داشته و در عین حال جذب سرمایه ای هم رویش انجام نشده است.سیاست های تهاجمی فدرال رزرو برای اولین بار در این 30 سال اخیر بحث برانگیز بود و برای سرمایه گذاران جدید بوده است.

تحلیل تکنیکال طلا

در نمودار ساعتی طلا ما شاهد عدم موفقیت طلا در تلاشی که برای شکست خط روند نزولی بود هستیم. این خط روند از بالاترین قیمت ماه ژوئن در 1857$ کشیده شده است. خریداران دلار هم از سطح میانگین متحرک نمایی 200 در 1837$ دفاع می کنند. در همین حال هم اندیکاتور RSI با دوره 14 در بازه بین 40 تا 60 در حال حرکت بوده و نتوانسته خودش را به بالای 60  برساند. برای همین ممکن است رنج زدن پیش از محرک های فاندامنتال ادامه دار باشد. برای ورود مطمئنن ابتدا باید ببنینیم بخش کارخانه ای در چه حالتی قرار دارد و سپس به راحتی وارد بازار شویم.

تحلیل طلا

6528 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین