1

طلا پیش از سخنرانی پاول برای رسیدن به سطح 1800$ آماده می شود

ارسال توسط : احسان سماواتیان 8 روز پیش منتشر شده است

  • قیمت طلا به سطح میانگین متحرک ساده روزانه 200 برخورد داشت و پس از آن با ریزش همگام شد
  • علاوه بر قدرت گرفتن دلار، شاخص های تکنیکال هم رای به ریزش این فلز زرد داده اند
  • سیاست های 6 ماهه فدرال رزرو امروز توسط آقای پاول در یک جلسه ای اعلام می شود

قیمت طلا پس از برخورد با سطح مقاومتی که توسط میانگین متحرک ساده 200 روزه ایجاد شده بود حرکت نزولی اش را آغاز کرد و جمعه را نزولی آغاز کرد. در زمانی که این تحلیل در حال نگارش است طلا در حال فصله گرفتن از سطح 1847$ است. ضعیف شدن روند صعودی طلا بخاطر قدرت گرفتن دلار و پولبکی است که در نمودار آن به وجود آمده.

حرکت مخالف طلا با دلار آمریکا

شاخص دلار به دومین روز روند نزولی اش ادامه می دهد و همه ی نگاه ها به دنبال سخنرانی امروز آقای پاول از فدرال رزرو است. این در حالی است که ارزش دلار نسبت به دیگر ارزها در حال گیج زدن است و جهش یا ریزش زیادی نداشته و از اوایل روز جمعه رشد 0.37% را تجربه کرده که می تواند التهاب بازار را نشان دهد. بازار اصلا بازار نرمالی نیست و ما از سال 1994$ تا به الان اینگونه افزایش نرخ بهره را از نظر درصدی نداشتیم.

تحلیل تکنیکال طلا

قیمت طلا پس از برخورد به میانگین متحرک ساده 200 روزه به نزدیکی سطح 1845$ رسیده است. حالت دفاعی اندیکاتور MACD و RSI به همراه عدم موفقیت در عبور از سطح 1845$ باعث شده که این ذهنیت پیش بیاید که قرار است یک ریزش را تا نزدیکی های 1800$ و در صورت ادامه یافتن تا 1785$ تجربه کنیم. در جهت حرکت صعودی موانعی در نزدیکی 1856$ و 1880$ جلوی رسیدن به سطح مقاومت 1900$ را خواهند گرفت.

تحلیل طلا

 

6485 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین