1

قدرت کافی برای ادامه حرکت صعودی انس طلا وجود ندارد

ارسال توسط : احسان سماواتیان 36 روز پیش منتشر شده است

در نظر داشته باشید که وقتی گروه CME درباره بازار فیوچر طلا صحبت می کند میزان علاقه ای که روند نزولی را پیش بینی می کند به چشم می خورد. به نوعی می توان گفت در روز 5شنبه ما حجم کمی از درخواست برای خرید طلا را داشتیم که به مرور افزایش یافت و به 25.5 هزار قرارداد رسید.اما این افزایش خرید ها ادامه دار نبوده و زور خریداران برای بالا بردن قیمت تا الان راه به جایی نبرده است.

طلا فیزیکی توسط سطح 1850$ محدود شده است

در روز پنجشنبه ما افزایش درخواست را برای خرید طلا داشتیم و به همین دلیل هم قیمت طلا اندکی افزایش یافت. اما به نظر می رسد که شکست سطح مقاومت 1850$ برای خریداران بسیار دور از انتظاراست.

تحلیل طلا

قیمت طلا پس از چند هفته حال و هوای صعودی به خود گرفته است. معمولا در روزهای جمعه روند حرکتی طلا نزولی می شود در حالی که این فلز زرد توانست خودش را تا نزدیکی های سطح میانگین متحرک روزانه 200 برساند.

افزایش جریان خرید و فروش در روز جمعه

داده های زیادی در روز جمعه در تقویم اقتصادی وجود ندارد و همه معاملات بر اساس ریسک پذیری و ریسک گریزی است که با پرایس اکشن قابل مشاهده است. اما به صورت کلی در بیشتر جمعه ها ما حرکت های اصلاحی را در نمودار طلا مشاهده می کنیم.

سوال اینجاست که ایا میانگین متحرک ساده 200 روزه که نقش سطح حمایت را در نزدیکی 1838$ بازی می کند، می تواند پس از شکست قطعی 1825$ قد علم کند و خریداران را جذب خودش کند یا خیر. در صورتی که حرکت امروز بازار باز هم نزولی باشد باید منتظر ناحیه حمایتی 1808$-1810$ باشیم که از ریزش بیشتر جلوگیری کند. پس از آن هم خط روندی وجود دارد که در زیر سطح 1798$ انتظار طلا را می کشد. رسیدن به قله 5 روزه در نزدیکی 1849$ می تواند برای خریداران جذاب باشد و پس از آن هم میانگین متحرک 21 روزه در 1862$ انتظار طلا را می کشد.

6272 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین