1

فروشندگان نفت سعی در رساندن قیمت نفت به زیر 100$ دارند

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1400/12/19 منتشر شده است

به نظر می رسد که با صلح نصف و نیمه بین اوکراین و روسیه خریداران نفت محتاطانه عمل می کنند و به همین دلیل شاهد کاهش قیمت نفت در 48 ساعت اخیر بوده ایم.

تحلیل فاندامنتال نفت

در زمان باز شدن بازار آسیا نفت در نزدیکی بشکه ای 100$ در حال رنج زدن است. با وجود بیانیه سازمان ملل که امکان بازگشت جنگ را بین روسیه و اوکراین زیاد می داند ترس افراد بیشتر هم شده است. خیلی از کشورها دستور خروج شهروندان خود از روسیه هم داده اند که اصلا خبر خوبی نیست و در چند روز گذشته با اعلام تحریم نفت روسیه اوضاع بازار وخیم تر هم شده است. برای دنبال کردن اخبار اقتصادی به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

 

تحلیل تکنیکال نفت

نفت خام در حال حاضر بیشترین ریزش هفتگی خود را پشت سر می گذارد و خط روند صعودی که از 25 فوریه کشیده شده بود را به راحتی شکسته است. این ریزش می تواند به دلیل عدم شکست میانگین متخرک ساده 50 و سیگنال حرکت نزولی MACD باشد. فروشندگان به دنبال رساندن قیمت نفت به سطح 101$ هستند که میانگین متحرک ساده 100 در نزدیکی اش قرار گرفته و در صورت شکست این سطح، سطح روانشناسی 100$ باید از ریزش بیشتر قیمت نفت خام جلوگیری کند. در صورت شکست این سطح هم نفت به راحتی تا نزدیکی های ناحیه 93.65 تا 93.79$ پایین خواهد آمد.

تحلیل قیمت نفت

اما در سناریو صعودی باید میانگین متحرک ساده 50 در نزدیکی 110.5 شکسته شود و در این صورت، قیمت نفت تا ناحیه مقاومتی بین 118.5 تا 120 بالا خواهد رفت و در صورت شکست این سطح هم قیمت نفت به بشکه ای 126$ خواهد رسید.

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

5728 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین