1

جفت ارز AUDUSD به پایین‌ترین سطح روزانه خود در 0.7200 رسید

ارسال توسط : بردیا یوسفی در 1400/11/1 منتشر شده است

به نظر می رسد که جفت ارز AUD/USD اکنون وارد فاز نزولی شده است و در یک باند معاملاتی باریک نزدیک به پایین ترین سطح روزانه، درست در زیر سطح 0.7200، در حال نوسان است.

تحلیل فاندامنتال 

 جفت ارز AUD/USD که در روز پنجشنبه با رد شدن در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 100 روزه مواجه شد، در آخرین روز هفته با عرضه جدیدی روبرو شد و تحت فشار موضوع غالب ریسک خارج شد. سرمایه گذاران در بحبوحه احیای ترس از فشارهای تورمی قوی و چشم انداز تشدید سیاست سریعتر توسط فدرال رزرو عصبی شدند که می تواند چشم انداز سود شرکت ها را کاهش دهد. جریان ضد ریسک از احساسات تجاری ضعیف تر در اطراف بازارهای سهام مشهود بود، که به عنوان یک عامل کلیدی بر دلار استرالیا که ریسک پذیرتر تصور می شد، تلقی شد.

تحلیل جفت ارز AUDUSD

 در همین حال، پرواز جهانی به سمت امنیت، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را از بالاترین سطح چند ساله ای که در اوایل این هفته لمس کرد، دورتر کرد. این به نوبه خود، دلار آمریکا را تضعیف کرد و حداقل در حال حاضر، مقداری حمایت از جفت ارز AUD/USD را افزایش داد. با این اوصاف، انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو برای مبارزه با تورم، افزایش نرخ بهره را در ماه مارس آغاز خواهد کرد، همچنان به عنوان یک مانع برای دلار آمریکا عمل می کند. علاوه بر این، بازارها در مجموع چهار افزایش نرخ در سال 2022 را برنامه‌ریزی کرده‌اند که البته این بیشتر به نفع دلار آمریکا است.

پس‌زمینه بنیادی از دورنمای حرکت کاهشی بیشتر در کوتاه‌مدت حمایت می‌کند. چشم انداز منفی با تشکیل یک الگوی پرچم نزولی در نمودار روزانه تقویت می شود. برخی از فروش‌های متعاقب کمتر از پایین‌ترین سطح هفتگی، در اطراف سطح 0.7170، روند نزولی را تأیید می‌کند و جفت ارز AUD/USD را آسیب‌پذیر می‌کند. با این حال، سرمایه گذاران ممکن است از انجام معاملات تهاجمی قبل از نشست FOMC در 25-26 ژانویه خودداری کنند. این نتیجه سرنخ‌های تازه‌ای در مورد زمان شروع چرخه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ارائه می‌کند و بر پویایی قیمت دلار تأثیر می‌گذارد.

 در این میان، بازده اوراق قرضه ایالات متحده باعث افزایش تقاضای دلار خواهد شد. این، همراه با احساس ریسک بازار گسترده‌تر، باید به معامله‌گران اجازه دهد تا از فرصت‌های کوتاه‌مدت در اطراف جفت ارز AUD/USD استفاده کنند.

5185 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین