1

جفت ارز USD/JPY در  بالاترین سطح در پنج سال اخیر قرار گرفت

ارسال توسط : بردیا یوسفی در 1400/10/14 منتشر شده است

جفت ارز USD/JPY در بازار معاملاتی اروپا، روند صعودی خود را حفظ کرد و آخرین بار در  بالاترین سطح در پنج سال اخیر، در نزدیکی سطح 80-115.75 معامله شد.

تحلیل فاندامنتال

 ترکیبی از عوامل حمایتی به جفت ارز USD/JPY کمک کرد تا در روز سه‌شنبه روند مثبتی را به دست آورد و بر شکست صعودی اخیر خود از طریق سطح کلیدی 115.00 ادامه دهد.  علیرغم افزایش مداوم موارد جدید مبتلا ویروس کرونا، سرمایه‌گذاران نسبت به نشانه‌هایی خوش‌بین هستند که نوع Omicron ممکن است کمتر از حد انتظار باشد و بعید است که بهبود اقتصادی را از مسیر خارج کند.  این امر از رشد قوی اخیر در بازارهای سهام به رکوردهای بالاتر مشهود بود که ین امن ژاپن را تضعیف کرد.برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید

تحلیل جفت ارز USDJPY

 خریداران همچنین از جهش شدید یک شبه در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و تقویت اندک دلار آمریکا سرنخ هایی گرفتند.  در واقع، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده برای اولین بار از 24 نوامبر به 1.6420% افزایش یافت، زیرا انتظارات برای انقباض سریعتر سیاست توسط فدرال رزرو وجود دارد.  ترکیبی از عوامل به عنوان یک مانع برای دلار عمل کرد.  این به عنوان عامل دیگری تلقی می‌شود که باعث تقویت بیشتر جفت ارز USD/JPY شد و به صعود قوی به بالاترین سطح از ژانویه 2017 کمک کرد.

 هفته نسبتاً شلوغی با انتشار داده های مربوط به شاخص PMI و ISM و JOLTS Job Openings در روز سه شنبه آغاز می شود.  قرار است فدرال رزرو صورت جلسه دسامبر خود را در روز چهارشنبه منتشر کند.  جدای از این، سرمایه گذاران از گزارش ADP در روز چهارشنبه و ISM Services PMI در روز پنجشنبه سرنخ خواهند گرفت.  تمرکز اصلی، با این حال، بر روی گزارش مشاغل ماهانه ایالات متحده است - که در روز جمعه به عنوان NFP شناخته می شود، باقی خواهد ماند.

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

4983 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین