1

جفت ارز NZDUSD به پایین ترین سطح سه ماه اخیر خود رسید

ارسال توسط : بردیا یوسفی 9 روز پیش منتشر شده است

جفت ارز NZD/USD در بازار معاملاتی اروپا، سودهای روزانه خود را از دست داد و به پایین ترین سطح خود در سه ماه اخیر رسید، آخرین بار این جفت ارز در سطح 0.6800 مشاهده شد.

تحلیل فاندامنتال

 این جفت ارز در تلاش برای سرمایه گذاری در حرکت بهبودی خود در روز پنجشنبه بود که در عوض با عرضه جدید در نزدیکی علامت 0.6900 مواجه شد و برای پنجمین روز متوالی کاهش یافت.  بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) روز چهارشنبه نرخ بهره را (OCR) را 25 واحد پایه افزایش داد، هرچند سرمایه گذاران را ناامید کرد که پیش بینی افزایش 50 واحدی را داشتند.  این، به نوبه خود، به عنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته شد که همچنان به عنوان یک مانع برای جفت ارز NZD/USD عمل می کند و رشد اولیه را محدود می کند.  برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

تحلیل جفت ارز NZDUSD

 به نظر می‌رسید که خریداران تحت تأثیر ریسکی که به نفع دلار نیوزلند باشد قرار نگرفته‌اند، و حتی از مقداری سود از دلار آمریکا که در اوج 16 ماهه است، چشم پوشی کردند.  به دنبال روند صعودی قوی اخیر، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران تمایل دارند که شرط‌های صعودی دلار خود را در میان نقدینگی نسبتاً ناچیز در پشت تعطیلات روز شکرگزاری در ایالات متحده کاهش دهند.  با این اوصاف، انتظارات برای تشدید سیاست زودهنگام توسط فدرال رزرو باید به محدود کردن هرگونه لغزش اصلاحی معنادار دلار کمک کند.


به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو در بحبوحه افزایش فشارهای تورمی، زودتر از این‌ها مجبور به تشدید سیاست‌های پولی خود خواهد شد.  این شرط‌بندی‌ها با داده‌های روز چهارشنبه تقویت شد و نشان داد که شاخص قیمت PCE ایالات متحده در ماه اکتبر به بالاترین حد خود در 30 سال گذشته و دقایق سیاست پولی FOMC تندرو تسریع کرده است.  در واقع، سیاستگذاران آماده بودند تا در صورت تداوم تورم بالا، برنامه خرید اوراق قرضه را تسریع بخشند و به سرعت برای افزایش نرخ بهره حرکت کنند.

 جدای از این، نگرانی‌ها در مورد پیامدهای اقتصادی بالقوه ناشی از افزایش تعداد موارد COVID-19 و اعمال اقدامات قرنطینه جدید در اروپا باید پشتوانه پناهگاه امن دلار باشد.  پس‌زمینه بنیادی از چشم‌اندازی برای ظهور برخی خریدهای نزولی در اطراف دلار آمریکا و افزایش روند نزولی جفت ارز NZD/USD حمایت می‌کند که طی یک ماه گذشته یا بیشتر شاهد آن بودیم.  با این حال، RSI (14) بیش از حد فروش در نمودار روزانه، احتیاط را برای معامله گران نزولی  تضمین می کند.

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

3567 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین