1

جفت ارز GBP/JPY توانست به بالاترین سطح از 24 ژوئن برسد

ارسال توسط : بردیا یوسفی 12 روز پیش منتشر شده است

جفت ارز GBPJPY توانست  در نیمه اول بازار معاملاتی اروپا به بالاترین سطح از 24 ژوئن برسد در حالی که خریداران به دنبال بازگرداندن نرخ جفت ارز به سطح 155.00 هستند.

تحلیل فاندامنتال

 این جفت ارز، حرکت صعودی قوی اخیر خود را از منطقه 20-149.25 یا پایین ترین سطح ماهانه افزایش داد و برای پنجمین بازار معاملاتی متوالی در روز چهارشنبه به صعود ادامه داد.  این همچنین هشتمین روز حرکت مثبت در نه ماه گذشته بود که با ظهور خریدهای جدید در اطراف پوند انگلیس حمایت شد. برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

تحلیل جفت ارز GBPJPY

 گزارش ها مبنی بر این است که پیشنهادات جدید اتحادیه اروپا برای پروتکل ایرلند شمالی شامل کاهش بررسی کالاها و داروهایی است که با پوند انگلیس معامله می‌شود.  این در شرایطی است که  بازده 10 ساله بریتانیا و ژاپن اخیرا افزایش یافته است ، که این موضوع بر ین ژاپن سنگینی کرده و به پیش‌روی مداوم جفت ارز GBP/JPY کمک کرده است.

در آخر هفته ، مقامات بانک مرکزی انگلستان (BoE) ، از جمله اندرو بیلی ، فرماندار ، از افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در اواخر امسال خبر دادند.  به نظر می رسد بازارهای مالی با افزایش 25% نرخ بهره در دسامبر به طور کامل هماهنگ شده‌اند و بازده طلا در 10 سال اخیر در انگلستان را نیز به بالاترین سطح از ماه می 2019 ، 1.222% در روز دوشنبه ، رسانده است.

 برعکس ، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن به دلیل سیاست کنترل منحنی عملکرد بانک ژاپن نزدیک به صفر باقی ماند.  به غیر از این ، یک افزایش ملایم در بازارهای سهام ارزش JPY امن را تضعیف کرده و از چشم اندازهای اضافی حمایت می کند ، اگرچه شرایط خرید بیش از حد احتیاط می کند.

 بنابراین ، عاقلانه است که منتظر یکپارچه سازی کوتاه مدت یا عقب نشینی متوسط   قبل از انجام معاملات جدید صعودی در اطراف جفت ارز GBP/JPY باشید .

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

 

3088 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین