1

خلاصه ای از باید ها و نباید ها در زمان معامله با شکست قیمت

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1400/4/30 منتشر شده است

معامله بر اساس شکست قیمت‌ها

در معاملات شکست قیمت، هدف این است که درست در زمانی که یک شکست قیمت ایجاد می‌گردد به بازار وارد شده و سپس تا فروکش کردن تلاطم بازار در معامله بمانیم.

شکست قیمت‌ها مهم هستند زیرا تغییر در عرضه و تقاضای جفت ارز مورد معامله شما را نشان می‌دهند.

متوجه خواهید شد که بر خلاف معاملات سهام و معاملات آتی، راهی برای دیدن حجم معاملات انجام شده در بازار فارکس وجود ندارد. به این دلیل، لازم است که بر تلاطم بازار اتکا داشته باشیم.

شکست قیمت ها

تلاطم، نوسانات کلی قیمت را در طول یک زمان مشخص اندازه‌گیری می‌نماید و این اطلاعات می‌تواند برای یافتن شکست قیمت‌های بالقوه مورد استفاده قرار گیرند.

تعداد کمی اندیکاتور وجود دارند که می‌توانند به شما برای اندازه‌گیری تلاطم فعلی یک جفت ارز کمک کنند. هنگامی که به دنبال فرصت‌های ناشی از شکست قیمت هستید، استفاده از اندیکاتورهای زیر می‌تواند به شما کمک شایانی نماید:

 • میانگین‌های متحرک
 • باندهای بولینگر
 • میانگین بازه صحیح (ATR)

 

دو نوع شکست قیمت وجود دارد:

 • ادامه‌دهنده
 • برگشتی

 

برای پیدا کردن شکست قیمت‌ها می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • الگوهای نموداری
 • خطوط روند
 • کانال‌ها
 • مثلث‌ها

 

با استفاده از اندیکاتورهای زیر می‌توانید قدرت یک شکست قیمت را اندازه‌گیری کنید:

 • همگرایی/واگرایی میانگین متحرک (MACD)
 • RSI

 

در نهایت باید گفت که شکست قیمت‌ها معمولا به کمک رویدادهای اقتصادی یا خبرهای کاتالیزور به بهترین شکل و به صورت واقعی عمل می‌کنند. همواره پیش از تشخیص اینکه آیا یک معامله بر اساس شکست قیمت برای شرایط موجود کار درستی است یا خیر، از بررسی تقویم فارکس و اخبار اطمینان حاصل کنید.

 

معامله بر اساس شکست قیمت‌های کاذب

معامله‌گران نهادی دوست دارند که شکست قیمت‌ها را محو کنند. پس ما هم باید دوست داشته باشیم شکست قیمت‌ها را محو کنیم.

آیا شما می‌خواهید  به دنبال مردم باشید یا اینکه قصد دارید به دنبال پول باشید؟

درست مانند معامله‌گران نهادی فکر کنید، عمل کنید، بخورید، بخوابید و حتی همان فیلم‌هایی را ببینید که آنها می‌بینند! اگر ما بتوانیم به همان روش آنان معامله کنیم، موفقیت در چند قدمی ماست.

محو کردن شکست قیمت‌ها به بیان ساده به معنی معامله کردن در جهت مخالف شکست قیمت است. شما یک شکست قیمت را محو خواهید کرد اگر باور داشته باشید که یک شکست قیمت از یک سطح حمایت و مقاومت، کاذب بوده و نمی‌تواند در همان جهت به حرکت ادامه دهد.

در مواردی که سطح حمایت یا مقاومت شکسته شده قابل توجه است، ممکن است محو کردن شکست قیمت کار هوشمندانه‌تری نسبت به معامله کردن بر اساس شکست قیمت باشد.

شکست قیمت‌های کاذب بالقوه معمولا در سطوح حمایت و مقاومت ایجاد شده بوسیله خطوط روند، الگوهای نموداری یا سقف‌ها/کف‌های روزانه قبلی پیدا می‌شوند.

بهترین نتیجه معمولا در بازاری با بازه‌ی محدود به دست می‌آید. با اینحال نمی‌توانید از تمایلات بازار، حس مشترک و دیگر گونه‌های تحلیل بازار چشم‌پوشی کنید.

بازارهای مالی زمان‌های زیادی را در حال رفت و برگشت در یک بازه قیمتی سپری می‌کنند و خیلی از این سقف‌ها و کف‌ها تجاوز نمی‌کنند.

در نهایت، احتمال وقوع یک شکست قیمت کاذب زمانی بیشتر است که رویداد اقتصادی مهم یا خبرهای کاتالیزوری وجود نداشته باشند که تمایلات معامله‌گران فارکس را در جهت شکست قیمت حرکت دهند.

 

شما تنها دو قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تقویم اقتصادی فارکس

1843 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین