1

چرا معامله در بازار فارکس: مزایای معاملات ارز خارجی

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1399/8/4 منتشر شده است

بدون کارمزد

بازاری بدون هزینه نقل و انتقالات وجوه، بدون هزینه تبادل، بدون هزینه‌های دولتی و یا کارگزاری. اکثر کارگزاران (بروکرها) برای خدمات خود از طریق تفاوت بین قیمت خرید و فروش (اسپرد) پاداش می‌گیرند.

بدون واسطه

معامله ارز خارجی واسطه‌ها را حذف کرده و به شما اجازه می‌دهد بطور مستقیم با بازار معامله کنید که برای قیمت گذاری روی یک جفت ارز خاص پاسخگو است.

بدون حجم ثابت معاملاتی (لات)

در بازارهای آتی، حجم لات یا قراردادها توسط مبادلات تعریف می‌شوند. یک قرارداد آتی برای نقره با حجم استاندارد 5,000 اُنس می‌باشد. در معاملات ارز بازار بورس بین المللی (فارکس)، شما معرف حجم لات و یا پوزیشن خود هستید. این به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا حتی با حساب‌هایی به میزان 25$ نیز در بازار شرکت داشته باشند (اگرچه بعداً توضیح می‌دهیم که چرا یک حساب 25 دلاری ایده خوبی بشمار نمی‌آید).

هزینه پایین معامله

هزینه جزئی معامله (اسپرد یا تفاوت قیمت بین خرید/فروش) تحت شرایط عادی بازار معمولاً کمتر از 0.1% است. در بروکرهای بزرگتر، اسپرد می‌تواند تا 0.07% هم کاهش پیدا کند. البته این امر به میزان لورج (اهرم) شما بستگی داشته که بعداً شرح داده می‌شود.

یک بازار 24 ساعته

هیچ زمان انتظاری برای باز شدن بازار وجود ندارد. از بازگشایی صبح دوشنبه در استرالیا تا بسته شدن بعد از ظهر در نیویورک، بازار بورس بین المللی هرگز باز نمی‌ایستد. این امر برای آنان که می‌خواهند بطور پاره وقت معامله انجام دهند بسیار عالیست، زیرا شما می‌توانید انتخاب کنید که چه زمانی به انجام معامله بپردازید، صبح، ظهر، شب، زمان صبحانه و یا در زمان خواب!

هیچکس نمی‌تواند بازار را محدود کند

بازار بورس بین المللی (فارکس) آنقدر عظیم و پر مشارکت است که هیچ موجودیت واحدی نمی‌تواند قیمت بازار را برای مدت زمانی طولانی کنترل کند. (حتی یک بانک مرکزی و یا خود Chuck Norris بزرگ)

لِوریج (اهرم)

در معامله در بازار بورس بین المللی (فارکس)، یک سپرده اندک می‌تواند ارزش کلی قرارداد بزرگتری را کنترل نماید. لورج به معامله‌گر این توانایی را می‌دهد که سودهای مناسبی کسب کند و بطور همزمان سرمایه مورد ریسک را در حداقل میزان نگه دارد.

برای مثال، یک بروکر فارکس ممکن است یک لورج 50 به 1 را پیشنهاد دهد، که به این معنیست که یک سپرده معاملاتی 50$ ، اجازه خرید یا فروش ارزها تا ارزش 2,500$ را به معامله‌گر می‌دهد. بطور مشابه با 500$ شخص می‌تواند با 25,000$ دلار معامله کند و به همین منوال در ارقام دیگر. در همین حال که این امر خوشایند است، به خاطر داشته باشیم که لورج یک شمشیر دو لبه است. بدون مدیریت ریسک صحیح، همانطور که این میزان لورج بالا می‌تواند به سود بالایی ختم شود، ممکن است به ضرر عظیمی نیز منجر شود.

 

نقدینگی بالا

بعلت عظمت بازار بورس بین المللی (فارکس)، نقدینگی آن هم بسیار بالاست. این یک مزیت بشمار می‌آید، زیرا به این معنیست که تحت شرایط عادی بازار، با یک کلیک ساده موس شما می‌توانید بطور آنی خرید یا فروش انجام دهید، چرا که معمولاً کسی در بازار خواهد بود که در آنسوی معامله شما قرار گیرد. شما هیچگاه در یک معامله گیر نمی‌کنید. حتی می‌توانید پلتفرم آنلاین معامله خود را برای بستن خودکار پوزیشن خود با رسیدن به سطح سود مورد نظرتان (با یک دستور حدی) تنظیم نمائید، و یا اگر یک معامله بر خلاف جهت شما حرکت کرد (با یک دستور حد ضرر) آنرا ببندد.

موانع کم برای ورود

ممکن است فکر کنید برای آغاز به کار به عنوان یک معامله‌گر ارزی هزینه هنگفتی نیاز باشد. در حقیقت در مقایسه با معامله سهام، گزینه‌ها و یا قراردادهای آتی، اینگونه نیست. بروکرهای آنلاین بازار بورس بین المللی (فارکس) حساب‌های معاملاتی "میکرو" و "مینی" را پیشنهاد می‌کنند، که بعضاً با میزان سپرده 25$ نیز راه اندازی می‌شوند.

ما نمی‌گوییم که شما باید یک حساب با حداقل رقم ممکن باز کنید، اما این امر دسترسی را برای افراد متوسط که سرمایه معاملاتی بالایی برای شروع به کار در اختیار ندارند، آسان‌تر ساخته.

لوازم رایگان، همه‌ جا!

ورود به بازار فارکس

اکثر بروکرهای آنلاین بازار بورس بین المللی (فارکس) برای تمرین انجام معامله و کسب مهارت همراه با اخبار حقیقی وقت و خدمات نموداری، حساب‌های "دمو" یا آموزشی را پیشنهاد می‌کنند.

آن هم بصورت کاملاً رایگان!

حساب‌های دمو برای آن دسته از افرادی که دچار "مشکل مالی" هستند و می‌خواهند پیش از باز کردن یک حساب واقعی و ریسک سرمایه حقیقی، مهارت معامله خود را با "سرمایه غیر حقیقی" پیشرفت دهند، منابع بسیار با ارزشی بشمار می‌روند.

حالا که از مزایای بازاربورس بین المللی فارکس مطلع هستید، ببینید که در مقایسه با بازار سهام چگونه است!

 

برای شرکت در دوره های آموزش بورس و آموزش فارکس کلیک کنید. گذراندن دوره به شما کمک می کند تا استراتژی فارکس و بورس خود را پیدا کرده و در معتبرترین بروکرهای فارکس دنیا از آن استفاده کنید. اگر برای شما سوال پیش آمده که بهترین بروکر فارکس کیست حتما در بروکر فارکس لایت فارکس، هات فارکس و فارکس تایم حساب باز کنید.

برای بررسی اخبار بازار فارکس و ارز دیجیتال به فارکس فکتوری فارسی سر بزنید.

برای دریافت PDF مزایای بازار فارکس روی لینک کلیک کنید.

                                  مزایای بازار فارکس

5 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین