1

حرکت انس طلا به سمت پایین ترین قیمت 3 ساله آماده میشود

ارسال توسط : احسان سماواتیان 13 روز پیش منتشر شده است

  • قیمت طلا نزدیک به کف دو ساله که در روز فدرال رزرو چشمگیر بود، پایین آمد.
  • شاخص دلار مستحکم‌تربه حرکت نزولی 1680$ می‌پیوندد تا فروشندگان را امیدوار نگه دارد.
  • چندین بانک مرکزی در صف جذب بازیگران بازار هستند، سیاست های انقباضی می تواند بر XAU/USD تاثیر بگذارد.

با تشدید جو ریسک گریزی در آستانه رویدادهای کلیدی بانک مرکزی، قیمت طلا (XAU/USD) ریزش به پایین ترین قیمت دو ساله را که روز قبل تجربه کرده بود، پوشاند. با این اوصاف، آخرین ضعف فلز می‌تواند به سومین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) به ارزش 75 واحد پایه  و امید به سفری دردناک برای مهار تورم در آینده مرتبط باشد. علاوه بر این، آشفتگی جهانی نسبت به بسیج نیروها توسط روسیه و ترس های اطراف چین برای قیمت فلزات منفی است. مهمتر از همه، شکست مداوم نزولی فلز از حمایت کلیدی 1680 دلار، فروشندگان را امیدوار نگه می‌دارد زیرا بانک‌های مرکزی احتمالاً سیاست های انقباضی فدرال رزرو را دنبال می‌کنند.

 

قیمت طلا: سطوح کلیدی برای تماشا
اندیکاتور نشاندهند سطوح کلیدی نشان می دهد که قیمت طلا از تلاقی حمایتی 1680$ که پایین ترین سطح سالانه قبلی و نقطه محوری S1 یک ماهه را تشکیل می دهد، عبور کرده است. با این کار، فروشندگان اکنون برای پایین‌ترین قیمت چند ماهه آماده می‌شوند، که به نوبه خود نقطه محوری یک روزه S1 و لبه پایینی اندیکاتور بولینگرباند در بازه روزانه در حدود 1657$ را برجسته می‌کند.پس از آن، پایین ترین سطح هفتگی قبلی نزدیک به 1655 دلار ممکن است در طول نزول بیشتر فلز قبل از هدایت آن به نقطه محوری یک ماهه S2، نزدیک به 1644$، یک توقف متوسط ​​را ارائه دهد.

در همین حال، حرکت های بازیابی می توانند در ابتدا به میانگین متحرک ساده 10 ساعته و سطح فیبوناچی 61.8٪روزانه  در حدود 1667$ حمله کنند. با این حال، در طول حرکت های صعودی بیشتر  XAU/USD، توجه عمده به سطح 1680$ معطوف خواهد شد.

در صورتی که قیمت طلا به بالای 1680$ برسد، نمی توان احتمال افزایش قیمت طلا تا 1700 دلار را رد کرد.

7191 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین