1

طلا در آستانه شکست تا سطح 1550$ قرار گرفته است

ارسال توسط : احسان سماواتیان 19 روز پیش منتشر شده است

  • قیمت طلا برای چهارمین روز متوالی ریزش داشت و به پایین‌ترین حد در 29 ماه اخیر رسید
  • کاتالیزورهای ریسک کلید اصلی FOMC هفته آینده هستند، خوانش های اولیه CSI میشیگان می تواند تعیین کننده باشد

قیمت طلا (XAU/USD) روی زمین لغزنده ایستاده  به این خاطر در اولین ساعت از بازه معاملاتی جمعه اروپا، پایین‌ترین سطح 29 ماهه خود را تاحدود 1659$ گسترش داد

با این حال، این فلز گرانبها پولبکی از پایین ترین سطح سالانه در اوایل روز در بحبوحه بلاتکلیفی بازار داشته است. با این حال، به نظر می رسد که آخرین بهبود در بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، زیربنای شاخص دلار آمریکا (DXY) بوده و بر قیمت XAU/USD تاثیر گذاشته است.

تحلیل تکنیکال


قیمت طلا شکست نزولی خط حمایت دو ماهه را گسترش داد و اکنون تا حدود سطح 1693$ مقاومت کرده است، در حالی که پایین ترین قیمت در چند ماه اخیر را تجربه می کند. با این وجود، این فلز زرد شاهد رسیدن اندیکاتور rsi با دوره 14 به ناحیه اشباع فروش بوده و به سیگنال های نزولی اندیکاتور MACD حساسیت نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال طلا

گفته می شود، یک خط روند نزولی از 22 آگست، نزدیک به 1635$ تا زمان نگارش این تحلیل، نقش سطح حمایت را برای XAU/USD بازی می کند.

پس از آن، آستانه 1600$ و پایین ترین قیمت آوریل 2020 نزدیک به 1572$ توجه بازار را به خود جلب می کند.

از طرف دیگر، جهشی اصلاحی ممکن است در ابتدا برای پایین ترین سطح سالانه قبلی که در ماه جولای در حدود 1680$ مشخص شده بود، پیش از رفتن به سمت خط حمایت پیشین، در نزدیکی 1693$ و آستانه 1700$ رقم بخورد.

7147 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین