1

ارتباط شاخص دلار و انس جهانی طلا بی معنی شده است

ارسال توسط : احسان سماواتیان 37 روز پیش منتشر شده است

 

  • بازه تحرکات و رنج زدن طلا در حال کوچک شدن است و این فلز زرد علی رغم تقویم سبک اقتصادی امروز در بازه 2$ در حال رنج زدن است
  • افزایش فشار تورمی اقتصاد دنیا را در حالت بدی قرار داده و پیش بینی می شود که این وضع ادامه دار باشد
  • سیگنال هایی که فضای ریسک گریزی نسبت به اقتصاد جهانی داده می شود باعث نشده که قدرت خریداران باز گردد و مسیر صعودی این فلز زرد شروع شود

قیمت طلا در یک فضای بسیار کوچکی در حال حرکت است و این در حالی است که پیش بینی میشد با وجود فشار تورمی، افراد طلا را مقابل تورم قرار داده و پیشنهاد های خرید زیاد شود. اما به نظر می رسد که رفتار طلا به افسردگی نزدیک است و به همین خاطر در بازه 1815$ تا 1817$ در بازه معاملاتی آسیا در حال نوسان است. وقتی آمار تورم در اتحادیه اروپا و انگلیس اعلام شد و این اعداد به ترتیب 7.5% و 9% بود که بی سابقه است. به نظر می رسد که تورم قرار است بالاتر از این اعداد برود و این آسمان است که افزایش تورم را محدود می کند. در رکودهایی که در اقتصاد دنیا پیش از این پیش می آمد ما شاهد هجوم سرمایه گذاران به طلا و دارایی های سهامی بودیم اما این بار همه محتاطانه قدم بر می دارند. در عین حال طلا هم رفتار منظمی ندارد که شاید بخاطر تلاطم در تمام بازارهای مالی مثل بازار سهام، ارز دیجیتال و کالا باشد.

شاخص دلار در حال نوسان در زیر سطح 104 است که یک سطح مقاومت بسیار کلیدی محسوب می شود.اما با توجه به شرایط به وجود آمده امکان پیدایش شار خرید و حرکت صعودی شاخص دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال طلا

در نمودار 4 ساعته طلا ما شاهد سطح مقاومت 1833$ هستیم که توسط میانگین متحرک نمایی 50 ایجاد شده است. اندیکاتور RSI هم در بازه بین 40 تا 60 نوسان می کند و به همین خاطر احتمال حرکت های صعودی طلا وجود دارد. در بازه زمانی میان مدت شاهد حرکت طلا در بازه 1807$ تا 1836$ بوده ایم. اگر شیب حرکت طلا صعودی باشد امکان حرکت تا 1998$ وجود دارد.

تحلیل طلا

 

 

6261 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین