1

جفت ارز AUD/USD آخرین بار در سطح 0.7230 مشاهده شد

ارسال توسط : بردیا یوسفی در 1400/10/30 منتشر شده است

تحلیل تکنیکال 

جفت ارز AUD/USD روند خود را در نزدیکی سطح 0.7230 حفظ کرد، هرچند که چند پیپ از بالاترین سطح هفتگی که در اوایل بازار معاملاتی روز پنجشنبه لمس شد، عقب نشینی کرد.

تحلیل جفت ارز

 ترکیبی از عوامل حمایتی به جفت ارز AUD/USD کمک کرد تا حرکت مثبت یک شبه را تقویت کند و برای دومین روز متوالی بتواند روند بعدی را به دست آورد. دلار استرالیا از جزئیات بیشتر اشتغال داخلی حمایت کرد، که نشان داد نرخ بیکاری از 4.6% در ماه قبل به 4.2% در دسامبر کاهش یافته است. علاوه بر این، تعداد افراد شاغل فراتر از انتظارات بود و در طول این ماه 64.8 هزار نفر افزایش یافت. این امر، همراه با بهبودی در احساس ریسک جهانی، به نفع دلار استرالیا است.

با این حال، خریداران در بحبوحه ظهور برخی از خریدها در اطراف دلار آمریکا، تلاش کردند تا از این حرکت سرمایه‌گذاری کنند یا پذیرشی بالاتر از اواسط سطح 0.7200 پیدا کنند. پذیرش رو به رشد بازار مبنی بر اینکه فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره در ماه مارس خواهد کرد تا تورم سرسختانه افزایشی را مهار کند، همچنان زیربنای دلار آمریکا است. جدای از این، افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به عنوان یک مانع برای دلار عمل کرد و هر گونه صعود معنی دار را برای جفت ارز AUD/USD حفظ کرد. این، به نوبه خود، قبل از قرار گرفتن در موقعیت تهاجمی برای هر حرکت قدردانی بیشتر، احتیاط لازم را ایجاب می کند.

 فعالان بازار اکنون مشتاقانه منتظر گزارش اقتصادی ایالات متحده هستند - شامل انتشار شاخص تولید فیلی فدرال رزرو، ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی و داده های فروش خانه موجود می‌باشد. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده، بر پویایی قیمت دلار تأثیر خواهد گذاشت. معامله گران بیشتر از احساسات ریسک بازار بیشتر استفاده می کنند تا از فرصت های کوتاه مدت در اطراف جفت ارز AUD/USD بهره ببرند. با این حال، احتمالاً این حرکت محدود خواهد بود زیرا سرمایه‌گذاران ممکن است از ایجاد معاملات جدید پیش از نشست مهم FOMC در 25-26 ژانویه خودداری کنند.

5172 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین