1

یورو دلار پس از 9 ماه دوباره به قله 1.0900 ماه آپریل بازگشت

ارسال توسط : احسان سماواتیان 15 روز پیش منتشر شده است

یورو در ابتدای هفته در روز دوشنبه در برابر دلار آمریکا دست بالا را حفظ می کند، و EUR/USD برای اولین بار از آوریل 2022 به بالای سطح 1.0900 صعود می کند. جفت ارز تحت فشار خرید شدید قرار دارد. اظهارات جنگ طلبانه سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) در آخر هفته این جفت ارر، خریداران را در موضع قدرت قرار داده است.

انتظارات غیرقابل باور بانک مرکزی اروپا، یورو را تقویت می کند
کلااس نات، عضو شورای حکام بانک مرکزی اروپا، روز یکشنبه گفت: "این انتظار وجود دارد که نرخ ها را در ماه های فوریه و مارس 0.5 درصد افزایش دهیم و انتظار داریم تا آن زمان این کار انجام نشود و اقدامات بیشتری در ماه می و ژوئن دنبال شود." همکار او اولی رن خاطرنشان کرد که او زمینه‌هایی را برای "افزایش قابل توجه نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا در زمستان و بهار آینده" می‌بیند.

در همین حال، آخرین نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان نشان داد که اکثریت آنها اکنون انتظار دارند که نرخ سپرده بانک مرکزی اروپا تا سه ماهه دوم سال جاری به 3.25% برسد که در مقایسه با برآورد قبلی 2.75% یک ماه پیش افزایش یافته است.

انتظارات جنگ طلب بانک مرکزی اروپا همراه با افزایش شرط بندی ها در مورد کاهش سرعت سیاست های انقباضی فدرال رزرو آمریکا به کاهش واگرایی سیاست پولی بین هر دو بانک مرکزی کمک می کند و به نوبه خود به صعود جفت یورو/دلار کمک می کند.

دلار آمریکا نیز به دلیل پیشرفت سهام ژاپن و بسته شدن مثبت در وال استریت جمعه گذشته تضعیف شده است. در همین حال، به دلیل بسته شدن بسیاری از مراکز اصلی در آسیا برای جشن های سال نو قمری، شرایط شکننده ی معاملاتی احتمالاً گسترش خواهد یافت. بنابراین، این جفت ارز در بحبوحه معاملات خفیف و فقدان داده های اقتصادی قابل توجه از هر دو طرف اقیانوس اطلس در این دوشنبه در خطر نوسان باقی می ماند. اگرچه سخنرانی کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در ساعت 17:45 به وقت گرینویچ می تواند انگیزه های معاملاتی را فراهم کند.

9093 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین