1

آیا نمودار طلا می تواند تا سطح 1870$ پولبک را تجربه کند

ارسال توسط : احسان سماواتیان 15 روز پیش منتشر شده است

قیمت طلا در ابتدای هفته اندکی رشد داشته و به دنبال معاملات کوتاهی است که خود را از چشم انداز حرکت صعودی هفته گذشته دور نکند. طلا در ابتدا از ناحیه حمایتی پیرامون سطح روانشناسی 1900$ افزایش یافت و در 1930$ با این فرض که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش خواهد داد ریزش داشت.

انتظارات فدرال رزرو

احساسات متفاوتی پیرامون فدرال رزرو وجود دارد. بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که نرخ بهره ای که در 1 فوریه اعلام می شود نهایتا 0.25% افزایش پیدا کند.

با این حال، تحلیلگران بانک ANZ اخیراً یادداشتی با عنوان «تحریک فدرال هنوز انجام نشده است» نوشتند.

تا کنون در اوایل سال 2023، اطلاعات منتشر شده در آمریکا حاکی از کاهش ملایم فشارهای تورمی و کاهش تقاضا بوده است. تحلیلگران توضیح دادند که این نشان می‌دهد که انقباض تهاجمی فدرال رزرو در سال گذشته شروع به تأثیرگذاری کرده است. «ضعف در مسکن مشهود است (فروش مسکن موجود در سال گذشته 17.8 درصد کاهش یافت)، فعالیت‌های تولیدی دچار تزلزل شده و خرده‌فروشی به روند خوب بازگشته است.»

این دقیقاً همان چیزی است که فدرال رزرو می‌خواهد زیرا تلاش می‌کند تورم را به طور پایدار به نرخ هدف بازگرداند. اما این روزهای اولیه است و فدرال رزرو هنوز بر تورم پیروز چیره نشده است.» تحلیلگران به خوانندگان خود یادآوری کردند.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

در تحلیلی که پیش از آغاز هفتگی شده بود مشخص بود که تله خرید برای این فلز گرانبها در آغاز هفته وجود دارد و این در حالی است که طلا توانسته از قله ژوئن سال 2022 و قله نوامبر سال 2021 عبور کند.

نمودار هفتگی قیمت طلا

اکنون مشاهده می کنیم که یک سطح مقاومت کلیدی بار دیگر به قیمت طلا واکنش نشان داد و باعث شکل گیری کندل دوجی در نمودار هفتگی این فلز شد. سطح 38.2% اصلاحی فیبوناچی در نزدیکی 1878$ یک ناحیه جذاب برای پولبک است و می تواند حد ضرر بسیاری از معامله گران باشد همانطور که پیش از شکل گیری روند صعودی برای خریداران طلا این نقش را باز می کرد. روند نزولی زمانی شکل میگیرد که فروشندگان خط روند مشخص شده را در شکل بشکنند و آنگاه 1820$ و 1779$ می تواند نقش سطوح حمایت کلیدی را بازی کند. پس از آن هم ریزش این فلز می تواند منجر به رسیدن قیمت این فلز به 1670$ بشود.

تحلیل هفتگی طلا

9092 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین