1

انس طلا در آستانه رسیدن به قیمت 1600$ قرار خواهد گرفت

ارسال توسط : احسان سماواتیان 15 روز پیش منتشر شده است

  • جهت حرکت قیمت طلا پس از جهش از پایین ترین سطح سالانه همچنان نامشخص باقی می ماند.
  • بازارهای بی رمق و روحیه محتاطانه در آستان اعلام داده های کلیدی بانک مرکزی آمریکا، معامله گران XAU/USD را آزمایش می کنند.
  • کاهش شدید دارایی های ETF طلا در تضاد با پولبک در شاخص دلار برای به چالش کشیدن معامله گران است.

قیمت طلا (XAU/USD) د1676$ نزدیک می شود تا از جهش اصلاحی روز جمعه از پایین‌ترین سطح دو سال اخیر در اوایل صبح روز سه‌شنبه اروپا دفاع کند. به نظر می‌رسد اخیراً ترس از اینکه دلار آمریکا با افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو ارزش گذاری شده و دیگر جایی برای صعود دلار وجود ندارد در حال فراگیر شدن است. این ترس‌ها می‌تواند به داده‌های ضعیف مسکن آمریکا و انتظارات تورمی مرتبط باشد.


شاخص بازار مسکن NAHB ایالات متحده برای نهمین ماه متوالی کاهش یافت و به 46 در مقابل 48 مورد انتظار و 49 پیش از آن رسید. 

با این وجود، به نظر می رسد بازدهی بالای چند روز اخیر اوراق قرضه  و انتظارات کلی از نرخ های بالاتر در بحبوحه نگرانی های کاهش رشد اقتصادی، قیمت طلا را تحت فشار نگه می دارد. همچنین، اخبار مبنی بر کاهش دارایی‌های SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، به 30,799,131 اونس در روز دوشنبه کاهش یافت که پایین‌ترین میزان از مارس 2020 است، به کاتالیزورهای منفی برای معامله‌گران XAU/USD افزود.

 

تحلیل تکنیکال طلا


قیمت طلا برای غلبه بر مانع نزدیک میانگین متحرک 5 روزه در نزدیکی 1680$ در داخل کانال نزولی هفت هفته ای حرکت  می کند. همچنین سیگنال های نزولی اندیکاتور MACD و شرایط نزولی RSI (14) خریداران را به چالش می کشد.

انس جهانی طلا

شایان ذکر است که بازگشت XAU/USD به بالای 1680$ نیاز به گرفتن تاییدیه از سطح حمایت قبلی از اواخر جولای، حدود 1695$ و سقف 1700$ دارد تا خریداران را جذب بازار کند.

در نقطه مقابل، شکست خط حمایت کانال اعلام شده در نزدیکی 1650$ احتمالاً فروشندگان طلا را برای ریزش بیشتر آماده می کند.

رقم دور از ذهن 1600$ و پایین ترین رقم در آوریل 2020 در اطراف 1570$ در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

7169 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین