1

انس جهانی طلا حرکتش را به سمت 1650$ آغاز کرده است

ارسال توسط : احسان سماواتیان 16 روز پیش منتشر شده است

  • قیمت طلا جهش اصلاحی روز جمعه را تا پایین‌ترین سطح از آوریل 2020 کاهش داد.
  • احساسات نامعلوم به انتظارات سیاست های انقباضی از فدرال رزرو می پیوندد تا بر قیمت XAU/USD تاثیر بگذارد.
  • بایدن در صورت حمله چین از تایوان حمایت خواهد کرد
  • اشتهای ریسک پذیری در ژاپن و بریتانیا با توجه تعطیلی بانک ها در حال افزایش است.

قیمت طلا (XAU/USD) در اوایل بامداد دوشنبه در بازه معاملاتی اروپا نزدیک به کف روزانه در حدود 1670$ ریزش داشت.شاخص دلار آمریکا (DXY) روند نزولی دو روزه را تجربه می‌کند در حالی که در زمان نشر این تحلیل 0.18 درصد رشد روزانه در حدود 109.85 از خود نشان داده است. با این اوصاف، احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو به 80% افزایش یافت. این در حالی است که انتظارات بازار برای یک درصد افزایش کامل در نرخ بهره فدرال رزرو حداکثر تا 20% افزایش یافت.


در جای دیگر، بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده گفت: «من نسبت به وضعیت بلند مدت اقتصاد خوشبین تر هستم.» رئیس جمهور آمریکا، همچنین اظهار داشت که قرار است تورم را باسیاست های ترکیبی کنترل کنند. با این حال، به نظر می‌رسد آمادگی بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده برای حمایت از تایوان در صورت حمله چین به تایپه و امیدها به سیاست های سختگیرانه مالی فدرال رزرو، قبل از اعلام داده های کلیدی مربوط به سیاست پولی، بر قیمت فولاد تأثیر بگذارد.

 

تحلیل تکنیکال
قیمت طلا در کانال نزولی شش هفته‌ای باقی می‌ماند و تا همین حالا هم سطوح پایین‌تری را حفظ کرده است. با این وجود، XAU/USD همچنین شکست صعودی روز قبل 10-SMA را که حدود 1668$ را ثبت کرده بود، معکوس کرد.

با توجه به شکست این فلز در دفاع از شکست صعودی SMA کوتاه مدت در ساختار نمودار نزولی، فروشندگان طلا احتمالاً این سطح را به عنوان سطح حمایت حفظ خواهند کرد. با این حال، به نظر می رسد سیگنال های صعودی اندیکاتور MACD  و RSI که در حالت اشباع فروش رقم خورده، حرکت نزولی کوتاه مدت طلا را در اطراف سطح حمایت کانال اعلام شده، در نزدیکی 1650$ تا زمان انتشار این تحلیل، محدود می کند.

انس جهانی طلا

در همین حال، سقف 1700$ و 100-SMA از حرکت صعودی سریع در نزدیکی 1710$ جلوگیری می کنند، قبل از اینکه خط بالای کانال نزولی را در نزدیکی 1720$ به چالش بکشند.

لازم به ذکر است که صعود این فلز به بالای 1720$ برای فراخوانی خریداران طلا نیاز به تایید در بالای سطح 200-SMA در اطراف 1740$ دارد.

7166 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین