1

اصلاح انس طلا به سمت سطح کلیدی 1785$ آغاز شده است

ارسال توسط : احسان سماواتیان 56 روز پیش منتشر شده است

  • قیمت طلا پیشنهادات را برای رسیدن دوباره به پایین‌ترین سطح روزانه خود می‌پذیرد و پس از رسیدن به بالاترین قیمت ماهانه حالا وارد فاز اصلاح شده است
  • دلار آمریکا بازدهی ضعیفی را دنبال می‌کند، احساسات بازار پیش از شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه ژوئیه کاملا پراکنده است
  • تورم ملایم ترآمریکا می تواند به تحلیل تکنیکال بپیوندد تا به نفع خریدارانXAU/USD با هدف رسیدن به 1805 $ باشد.

قیمت طلا (XAU/USD) از اوج ماهانه معکوس می‌شود و روند صعودی دو روزه را پشت سر می‌گذارد، زیرا فروشندگان در اوایل صبح چهارشنبه در بازه معاملاتی اروپا به مرز 1790 $ حمله کرده اند. با انجام این کار، این فلز گرانبها اضطراب بازار را پیش از آمارهای تورم آمریکا، در بحبوحه افزایشتنش های منطقه ای روی حرکت بعدی فدرال رزرو آمریکا به تصویر می‌کشد.

به غیر از احتیاط قبل از CPI، ترس از کند شدن رشد اقتصادی نیز بر قیمت‌های XAU/USD تاثیر می‌گذارد. با این حال، ترس از کندی اقتصادی پس از اعلام روسیه برای توقف صادرات نفت، به دلیل توقف خط لوله دروژبا که طلای سیاه را تامین می‌کند، تشدید شد. رویترز می‌گوید: گزارش‌ها حاکی از آن است که روسیه جریان نفت از طریق قسمت جنوبی خط لوله دروژبا را به دلیل مشکلات پرداخت ترانزیت به حالت تعلیق درآورده است.

از سوی دیگر، صحبت‌ها مبنی بر اینکه لایحه مالیات، آب و هوا و بخش درمانی آمریکا نمی‌تواند مشکلات رکود اقتصادی را آرام کند، همانطور که JP Morgan می‌گوید، بر قیمت شمش نیز تاثیر می‌گذارد. این لایحه روز یکشنبه در سنا تصویب شد و روز جمعه به مجلس می رود، یک نسخه کوچک از دستور کار داخلی جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن را در مسیر قانونی شدن این لایحه پس از یک سال جنگ داخلی دموکرات ها قرار می دهد که کاخ سفید قادر به کنترل آن نبود.

در ادامه، شاخص CPI ایالات متحده که انتظار می رود از 9.1 درصد در سال به 8.7 درصد کاهش یابد، و همچنین CPI سابق غذا و انرژی که احتمالاً از 5.9 درصد به 6.1 درصد افزایش می یابد، برای معامله گران طلا برای روشن کردن مسیرها بسیار مهم خواهند بود.

تحلیل تکنیکال طلا  
قیمت طلا علیرغم عقب نشینی اخیر از بالاترین سطح یک ماهه، بالاتر از سطح حمایتی 1785 دلار باقی مانده است. همچنین RSI با دوره (14)  خودش را تثبیت  کرده و اشباع خرید وجود ندارد، و همچنین سیگنال‌های MACD صعودی، خریداران XAU/USD را اذیت می‌کند.

با این حال،میانگین حرکتی ساده 50 به خط مقاومت قبلی از ماه مارس و خط روند صعودی سه هفته‌ای می‌پیوندد تا 1785$ را به‌عنوان سطح حمایت حیاتی برجسته کند، شکستن آن می‌تواند به سرعت قیمت فلز را به سمت پایین‌ترین سطح هفته قبل در نزدیکی 1750$ بکشاند.

تحلیل تکنیکال طلا

برخلاف سناریو قبلی، پایین ترین قیمت ماه ژوئن در حدود 1805$ می‌تواند خریداران طلا را در طی حرکت‌های صعودی جدید قیمت‌ها جذب کند. پس از آن، سطوح اصلاحی فیبوناچی 38.2 و 50 درصدی که از مارس تا ژوئیه کشیده شده اند، به ترتیب در نزدیکی سطوح 1830$ و  1875$ ، می توانند توجه خریداران طلا را به خود جلب کند.

به طور کلی، طلا تا زمانی که قیمت بالاتر از 1785 دلار باقی بماند، حرکت صعودی اش می تواند ادامه دار باشد.

6872 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین