1

بازیابی قیمت طلا از 1755$ و تلاطم تاثیر گذار بین چین و آمریکا

ارسال توسط : احسان سماواتیان 12 روز پیش منتشر شده است

  • قیمت طلا در حال افزایش است و پیشنهاداتی را خلاف پولبک دیروز که از بالاترین قیمت ماهانه شکل گرفته، دریافت می کند.
  • داده های مثبت چین، عدم حرکت بزرگ از تایوان دو عاملی هستند که به نفع خریداران طلا کار می کنند.
  • شاخص دلار نتوانسته به قدرت نمایی خودش ادامه دهد و همین موضوع باعث بازیابی قیمت طلا شده است
  • موج های جدید حرکتی توسط اخبار پیرامون تایوان، سخنرانی فدرال رزرو و داده های اقتصادی آمریکا شکل خواهند گرفت.

قیمت طلا دوباره به بالاترین قیمت میان روزی در 1765$ رسید و این در حالی است که در بامداد روز چهارشنبه بیشترین ریزش را تحمل کرده است. ارزش طلا قدردان پولبکی است که در نمودار شاخص دلار ایجاد شده است. قیمت شاخص دلار آمریکا به بالاترین قیمت هفتگی خود در نزدیکی 106.55 رسیده بود و دوباره در بامداد امروز شاهد رسیدن آن به سطح 106.34 بودیم. داده های کارخانه ای کشور چین هم عملکرد بسیار خوبی داشتند و بازار را از حالت ریسک گریزی خارج کردند. از ابتدای این هفته بیشترین خبری که بازار را درگیری خودش کرده بود جنگ احتمالی میان چین و تایوان بود. چین به آمریکا هشدار داده بود که وارد این جنگ نشود. از طرف دیگر هم در سخنرانی های اعضای فدرال رزرو این نکته بسیار تکرار شد که ترس از رکود اقتصادی معنایی ندارد.

تحلیل تکنیکال طلا

قیمت طلا یک دوربرگردان را از سطح 23.6% فیبوناچی تجربه کرده که از ماه آپریل تا جولای کشیده شده بود. سیگنال صعودی اندیکاتور MACD و موضع قدرتمند اندیکاتور RSI با دوره 14 مسیر را برای حرکت صعودی هموار کرده اند. همچنین ادامه روند صعودی نیاز به شکست سطح مقاومت کلیدی سه ماهه 1770$ دارد و این فلز گرانبها باید قیمتش را در بالای این سطح تثبیت کند. حتی با این وجود خط مقاومت 11 هفته ای و میانگین متحرک 50 روزه به ترتیب در نزدیکی سطوح 1785$ و 1791$ می توانند برای ادامه حرکت صعودی چالش برانگیز باشند.

از طرف دیگر، شکست نزولی سطوح فیبوناچی در نزدیکی 1755$ می تواند باعث شکست قیمت به سمت 1747$ باشد. پس از آن هم، میانگین متحرک 21 روزه در نزدیکی 1732 می تواند مانع نزدیکی برای ریزش بیشتر و رسیدن به قیمت 1680$ باشد.

تحلیل تکنیکال طلا

 

6815 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین