1

طلا بخاطر سردرگمی ناشی از سخنرانی پاول به زیر 1830$ رسید

ارسال توسط : احسان سماواتیان 54 روز پیش منتشر شده است

  • طلا به ریزش خود در نزدیکی سطح کلیدی 1830$ ادامه می دهد.
  • امروز شهادت آقای پاول پیش روی سنای آمریکاست و همه انتظار دارند که صحبت های آقای پاول تهاجمی باشد و باعث قدرت گرفتن دلار و ریزش طلا شود.
  • اتحادیه اروپا در حال بررسی این موضوع است که واردات طلا را از روسیه به صورت کامل ممنوع اعلام کند.

در اوایل بازه معاملاتی آسیا در بازار فارکس ما شاهد ریزش قیمت طلا به زیر سطح 1830$ بوده ایم. این فلز ارزشنمند به آرامی به حرکت نزولی اش ادامه می دهد و سرمایه گذاران خودشان را کنار کشیده اند تا صحبت آقای پاول نزد سنای آمریکا را بشنوند. ریزش به زیر سطح 1830$ باعث ترشخ آدرنالین در فروشندگان طلا شده و می تواند همین امر قیمت طلا را بسیار پایین تر از حد پیش بینی شده ببرد. سرمایه گذاران امیدوارند که آقای پاول در مورد سیاست های مالی در ماه جولای موضع تهاجمی بگیرد. یکی از این نشانه هایی که سرمایه گذاران را به این ایده وا داشته، افزایش نرخ بهره تا 1.75% بوده است. شاخص دلار هم در تلاش است تا خودش را در بالای سطح کلیدی 104.60 تثبیت کند.

از دید اقتصاد جهانی ما شاهد دگرگونی های دیگری هم هستیم. در یکی از اقدام های مهم، اتحادیه اروپا می خواهد واردات طلا از روسیه را بن کند که می تواند باعث سردرگمی حرکت های طلا شود. بیشتر بانک هایی که مربوط به کشورهای بزرگ هستند می خواهند سیاست تهاجمی را پیش بگیرند.

تحلیل تکنیکال طلا

در نمودار روزانه طلا مشاهده می کنیم که روند حرکتی بازار نزولی شده و سطح حمایت کلیدی 1834$ مورد هدف قرار گرفته است. این فلز در پنجشنبه قبل تا نزدیکی های 1857$ هم ریخت و میانگین متحرک نمایی 50 در نزدیکی 1835$ هم شکسته شد. اندیکاتور RSI هم در بازه 20 تا 40 حرکت می کند که خودش می تواند به حرکت نزولی طلا سرعت ببخشید.

تحلیل قیمت طلا

6509 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین