1

با وجود تورم و صحبت های پاول، طلا به قیمت 1850$ نزدیک است

ارسال توسط : احسان سماواتیان 56 روز پیش منتشر شده است

  • طلا با وجود رسیدن به کف قیمتی و بازیابی اش، در حال رنج زدن بوده و این در حالی است که در هفته گذشته، نزولی ترین هفته خود را در این ماه سپری کرد.
  • ترس از رشد آرام اقتصاد و افزایش نرخ بهره، تقاضا برای دلار آمریکا را تحت فشار قرار داده است.
  • صحبت های این هفته اقای پاول در مجلس سنا می تواند پس از افزایش نرخ بهره 0.75% بسیار تعیین کننده باشد.
  • سرخط خبرهایی که مربوط به کشور چین است می تواند فروشندگان را به چالش بکشد.

قیمت طلا در حال دریافت پیشنهاداتی بالاتر از قیمت کنونی است و به نظر می رسد که از ابتدای روز دوشنبه در تلاش است تا از سطح 1840$ فاصله بگیرد. ترس از اتفاقات پیرامون چین و رکود اقتصادی به همراه بالا بردن نرخ بهره، خریداران طلا را در بازه معاملاتی آسیا بسیار آرام کرده است. با توجه به صحبت هایی که از اطرافیان رئیس جمهور بایدن شنیده می شود، مالیات روی یک سری از اجناس چینی به زودی کاهش پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر خبر از تشدید موارد کروتا در شانگهای و پکن است که بازار را در حالت ریسک گریزی قرار می دهد تا سرمایه گذاران به دارایی های امنی مثل طلا دل ببندند.

این نکته را در نظر داشته باشید که بالا بردن نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا می تواند اثرات جانبی برای اقتصاد این کشور داشته باشد و به زودی شاهد نمود پیدا کردن این موضوع خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال طلا

طلا همچنان در کانال صعودی در حال حرکت بوده و این در حالی است که میانگین متحرک ساده 100 و 200 شیب نزولی به خودشان گرفته اند. اندیکاتور RSI در حال با ثباتی قرار دارد و شکست نزولی در اندیکاتور MACD می تواند شرایط را بسیار برای فروشندگان طلا سخت کند. فروشندگان باید بدانند که برای شکل گیری روند نزولی سطح حمایت 1830$ حتما باید شکسته شود و پس از آن سطوح 1805$ و 1786$ در برابر فروشندگان قد علم خواهند کرد. اما برای شروع و ادامه یافتن حرکت صعودی باید ابتدا ناحیه 1846$ تا 48 و سپس 1867$ از پیش روی برداشته شوند. در صورت عبور از این نواحی، سطح 1880$ قد علم خواهد کرد.

تحلیل طلا

6488 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین