1

طلا به سمت DMA 200 در نزدیکی 1850$ در حال حرکت است

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1401/3/10 منتشر شده است

  • طلا قیمت های جدیدی را برای خرید دریافت می کند و دلیل آن هم این است که شاخص دلار از پایین ترین قیمت ماهیانه خود اقدام به قوی تر شدن کرده است
  • دلار آمریکا پس از ملاقات رئیس فدرال رزرو آقای پاول و رئیس جمهور آمریکا آقای پاول قوی تر شده است
  • تحلیل سنتیمنت بازار نسبت به رشد طلا مثبت است و در این حالیست که قرنطینه هنوز در بخش هایی از چین وجود دارد و قرار است دوباره شاهد افزایش نرخ بهره باشیم
  • طلا از این نقطه به چه سمتی حرکت می کند؟

همانطور که در نمودار طلا مشخص است از ابتدای این هفته شاهد پولبک طلا از نزدیکی سطح مقاومت ماهیانه بوده ایم. البته که از اوایل امروز صبح در بازه معاملاتی آسیا این حرکت شدت گرفت و حالا طلا دوباره به سطح 1850$ نزدیک می شود.

ضعیف شدن اخیر طلا به خاطر قدرت گرفتن شاخص دلار است. این شاخص در هفته های گذشته ضعیف شده بود و حالا با سخنرانی های بزرگان سیاست و اقتصاد کشور آمریکا، جان تازه ای گرفته است.  این شاخص به پایین ترین قیمت 5 هفته اخیرش رسیده بود و سه روز پشت سر هم ریزش داشت که این میزان از ریزش به پایان رسید. از طرفی ما شاهد افزایش 6 واحدی سود اوراق قرضه آمریکا هم بوده ایم که می تواند سرمایه گذاری خوبی به حساب بیاید. امروز هم شاخص های کارخانه ای در کشورهای مختلف اعلام می شود.

 

تحلیل تکنیکال طلا

قیکن طلا به سطح مقاومت کلیدی خود در نزدیکی 1861$ برخورد داشت و حالا به سمت سطح میانگین متحرک 200 روزه اش در نزدیکی 1840$ باز می گردد. از دید اندیکاتورهای RSIو MACD امکان ادامه یافتن حرکت صعودی و رسیدن به قیمت 1800$ هم وجود دارد. پس از این سطح باید منتظر ناحیه ای که بین 1875$ تا 1878$ است باشیم که جلوی ریزش بیشتر را بگیرد.

از طرف دیگر برای خریداران طلا، شکست سطح مقاومت 1861$ می تواند یک شروع خوبی باشد تا این گروه، کنترل بازار را در دست گرفته و این فلز زرد تا تا 1875$ بالا ببرند.

تحلیل طلا

6349 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین