1

انس طلا در بالای سطح 1800$ حالت تدافعی به خود گرفته است

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1401/2/28 منتشر شده است

  • قیمت طلا پس از برخورد به میانگین متحرک روزانه 200 و حرکت معکوس در حال رنج زدن است
  • حالت ریسک پذیری در بازار در حال محو شدن است به این خاطر که آقای پاول داده های تاثیر گذاری را منتشر نکرد
  • داده های ثانویه ای که منتشر شد نشان می دهد که اوضاع نابسامان جنگ روسیه تاثیراتش را به زودی بروز خواهد داد و همچنین میزان کرونا در چین می تواند زنجیره های تامین کالا را به مشکل بیندازد
  • فروشندگان منتظرند تا قیمت بازار بالا برود و پس از آن به قصد فروش وارد شوند

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود در حال بازگشت بوده و در همین فاصله در ناحیه بین 1813$ تا 1818$ در حال رنج زدن به سر می برد. اما جهت حرکت های آینده این فلز زرد اصلا مشخص نیست و خوش بینی قبلی نسبت به حرکت صعودی طلا در حال از بین رفتن است. در همین راستا طلا به بالاترین قیمت روز قبل رسید و پس از برخورد به میانگین متحرک 200 روزه دوباره در حال بازگشت است.

طبق تحلیل سنتیمنتی که پس از سخنرانی آقای پاول به وجود آمده، مشکلات سوختی در اروپا به بالاترین میزان خود رسیده و وضعیت اورژانسی کرونا در کشور چین امیدوار کننده نیست. در عین حال، رشد اقتصادی در ژاپن و اروپا، آمار مثبت خرده فروش در آمریکا و انگلیس معامله گران را نسبت به آینده کمی خوش بین کرده و اثر خبرهای مهمی که کمی قبل تر اعلام شد را خنثی کرده است. اما به نظر می رسد که در ماه های آتی بازهم شاهد افزایش نرخ بهره باشیم و همین سیاست های تهاجمی می تواند دلار را در مقابل طلا قوی کند.

تحلیل تکنیکال طلا

کمی بالاتر در مورد حرکت های طلا صحبت کردیم اما نکته جالب سیگنال نزولی اندیکاتور MACD است که در کنار عدم موفقیت در عبور از میانگین متحرک روزانه 200 قرار گرفته است. سطح 1838$ شکسته نشد و حالا این امکان وجود دارد که این فلز زرد به سمت سطح 1790$ تا 1785$ هم کشیده شود. هر چند که شکست واضع 1800$ می تواند کار را برای فروشندگان راحت کند. در جهت حرکت صعودی ابتدا باید سطح میانگین متحرک 200 روزه در 1838$ از پیش روی برداشته شود و پس از آن 1845$ و 1855$ انتظار این فلز زرد را می کشند.

تحلیل طلا

6249 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین