1

انس جهانی طلا در یک مثلث متقارن به آرامی در حال حرکت است

ارسال توسط : آرمان امیراحمدی در 1400/10/29 منتشر شده است

عملکرد روز قبل انس جهانی طلا XAUUSD

به صورت کلی قیمت انس جهانی طلا به دو ارز فرانک سوئیس و دلار آمریکا وابسته است. دیروز ما شاهد نوسان زیادی در طلا نبودیم و برآیند حرکت های آن بدین شکل بود که از زمان باز شدن بازار از قیمت 1822 تا 1802 ریخت و سپس کمی حرکت صعودی داشت و این ریزش را پوشاند. کندل شکل گرفت یک کندل نزولی با بدنه بسیار کوچک است.

تحلیل فاندامنتال و بررسی اخبار انس جهانی طلا XAUUSD

اگر بخواهیم به تحلیل فاندامنتال طلا نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که شاخص های زیادی در سوئیس و آمریکا اعلام نمی شود و به همین دلیل محرک های زیادی وجود نخواهد داشت. البته در نظر داشته باشید که این هفته میزان سود سه ماهه پایانی سال 2021 شرکت های بزرگ آمریکا اعلام می شود که می تواند محرک بسیار خوبی برای رشد یا کاهش قیمت طلا باشد.

تحلیل انس جهانی طلا

تحلیل تکنیکال

همانطور که در نمودار 1 ساعته انس جهانی طلا نگاه می کنید متوجه محصور شدنش در یک مثلث متقارن می شوید. از دید پرایس اکشن وقتی کالایی در یک مثلث متقارن در حال حرکت است، شکست از دو طرف امکان پذیر است و فقط مسئله زمان است که از چه مرزی این شکست حاصل می شود. دیروز برای چند دقیقه ای مرز پایینی این مثلث شکسته شد اما ادامه دار نبود و پس از باز شدن بازار آمریکا به داخل مثلث بازگشت. حالا در صورت ریزش طلا باید منتظر سطح پایینی مثلث باشیم که با میانگین متحرک 200 منطبق شده و شکست را سخت کرده است. در صورت شکست، احتمال رسیدن قیمت طلا به 1790$ هم وجود دارد و در این مسیر سطح 1806$ می تواند کمی اذیت کننده باشد.

 

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

 

5154 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین