1

جفت ارز USDJPY در پایین ترین سطح روزانه خود 116.00 معامله شد

ارسال توسط : بردیا یوسفی در 1400/10/15 منتشر شده است

جفت ارز USD/JPY روند پیشنهادی خود را در اوایل بازار معاملاتی اروپا حفظ کرد و آخرین بار در نزدیکی پایین ترین سطح روزانه، درست در  زیر سطح 116.00 معامله شد.

تحلیل فاندامنتال

 این جفت ارز در روز چهارشنبه شاهد مقداری فروش بود و در بحبوحه ریسک ملایم‌تر، از بالاترین سطح پنج ساله خود در روز گذشته فاصله گرفت.  فروش طولانی مدت در بازارهای اوراق قرضه ایالات متحده منجر به عقب نشینی اصلاحی یک شبه در سهام فناوری ایالات متحده شد.  برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید

 جفت ارز USDJPY

 از سوی دیگر، عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، دلار آمریکا را در حالت تدافعی نگه داشت و فشار بیشتری بر جفت ارز USD/JPY وارد کرد.  با این حال، در بحبوحه افزایش اخیر اختلاف بازدهی ایالات متحده و ژاپن، نزولی کاهش یافته است.  در واقع، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولتی معیار به بالاترین سطح از 24 نوامبر رسیده است، در حالی که انتظار می‌رود سیاست فدرال رزرو سخت‌تر شود.

بازارهای پولی با احتمال افزایش احتمالی تا ماه می و دو افزایش دیگر نرخ بهره تا پایان سال 2022 قیمت گذاری کرده اند.  اسکناس های یکساله به بالاترین میزان از فوریه 2020 افزایش یافتند. در مقابل، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن به دلیل سیاست کنترل منحنی بازده بانک مرکزی ژاپن نزدیک به صفر باقی ماند.

 از این رو، تمرکز بر انتشار صورتجلسات سیاست پولی FOMC در روز چهارشنبه، که بعداً در طول جلسه ایالات متحده ارائه می شود، باقی خواهد ماند.  در این بین، معامله گران ممکن است از داده های کلان ایالات متحده - گزارش ADP در مورد اشتغال در بخش خصوصی، مجوزهای ساختمانی و شاخص PMI، سرنخ بگیرند.  جدای از این، بازده اوراق قرضه ایالات متحده ممکن است بر پویایی قیمت دلار تأثیر بگذارد، که همراه با احساسات ریسک گسترده تر باید انگیزه ای برای جفت ارز USD/JPY ایجاد کند.

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

4999 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین