1

جفت ارز EU‌RUSD در بازار معاملاتی امروز تحت فشار قرار گرفت

ارسال توسط : بردیا یوسفی 51 روز پیش منتشر شده است

پیش از گزارش خرده فروشی در منطقه یورو، جفت ارز EUR/USD همچنان تحت فشار است.

یورو در برابر دلار آمریکا در حال از دست دادن سود خود است

جفت ارز EUR/USD در حال حاضر در تلاش است تا به زیر سطح حمایت 1.1300 برسد، در حالی که ارزش دلار آمریکا در برابر دیگر ارزها در حال افزایش است.

 شاخص دلار آمریکا در حال آزمایش سطح مقاومت در 96.25 است. در صورتی که شاخص دلار آمریکا بتواند به بالای 96.25 برسد، به سمت مقاومت بعدی در 96.50 حرکت می کند که برای جفت ارز ز EUR/USD روند نزولی در پی خواهد داشت. 

دیروز، اتحادیه اروپا گزارش قیمت تولیدکننده منطقه یورو را منتشر کرد که نشان می‌دهد قیمت‌های تولیدکننده منطقه یورو در ماه اکتبر 5.4% نسبت به ماه قبل در مقایسه با اجماع تحلیل‌گران که رشد 3.5% را خواستار شده بود، افزایش داد. بر اساس سال به سال، قیمت‌های تولیدکننده منطقه یورو 21.9% در مقایسه با اجماع تحلیلگران 19% رشد کرد. این گزارش نتوانست حمایت بیشتری از یورو ارائه کند، زیرا معامله گران شرط می‌بندند که بانک مرکزی اروپا همچنان معترض بماند.

 امروز، معامله گران بازار ارز نگاهی به قرائت نهایی گزارش PMI خدمات منطقه یورو خواهند داشت که پیش بینی می شود نشان دهد PMI خدمات منطقه یورو از 54.6 در اکتبر به 56.6 در نوامبر افزایش یافته است.

 معامله گران همچنین بر گزارش خرده فروشی منطقه یورو تمرکز خواهند کرد. تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که خرده‌فروشی در منطقه یورو پس از کاهش 0.3% در ماه سپتامبر، 0.2% ماهانه در ماه اکتبر افزایش یافته است. بر اساس سال به سال، پیش‌بینی می‌شود فروش خرده‌فروشی منطقه یورو 1.2% رشد کند.

 در ایالات متحده، رویداد اقتصادی اصلی روز انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیر کشاورزی است که پیش بینی می شود نشان دهد اقتصاد ایالات متحده در ماه نوامبر 550000 شغل ایجاد کرده است.

 این یک روز شلوغ در تقویم اقتصادی است، بنابراین معامله گران باید برای نوسانات آماده باشند.

تحلیل تکنیکال 

جفت ارز EUR/USD سطح پشتیبانی را روی 1.1300 آزمایش می کند. در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش، EUR/USD به سمت سطح حمایت بعدی که در 1.1270 قرار دارد، حرکت می کند.

 حرکت به زیر سطح 1.1270، جفت ارز EUR/USD را به سمت حمایت در 1.1230 سوق می دهد. اگر جفت ارز EUR/USD به زیر این سطح کاهش یابد، به سمت سطح حمایت در 1.1200 حرکت می کند.

 در روند صعودی، EUR/USD باید به بالای 1.1300 برگردد تا در کوتاه مدت فرصتی برای رشد حرکت صعودی داشته باشد. سطح مقاومت بعدی جفت کفش EUR/USD در 1.1325 قرار دارد. اگر جفت ارز EUR/USD به بالای این سطح برگردد، به سمت سطح مقاومت در میانگین متحرک نمایی 20 در 1.1340 حرکت می کند.

3654 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین