1

جفت ارز USD/JPY در نزدیکی سطح 65-114.70 مشاهده شد

ارسال توسط : بردیا یوسفی در 1400/9/5 منتشر شده است

جفت ارز USD/JPY روند خود را برای ورود به بازار معاملاتی اروپا را حفظ کرد و آخرین بار این جفت ارز در نزدیکی انتهای محدوده معاملاتی روزانه خود، در سطح 65-114.70 مشاهده شد.

تحلیل فاندامنتال 

 کشف یک نوع جدید از ویروس کرونا که ممکن است تأثیر در عملکرد ویروس کرونا داشته باشد، و موج جدیدی از نگرانی‌ها را در بازارهای مالید به وجود آورد‌.  این امر از افت شدید بازارهای سهام مشهود بود که سرمایه گذاران را مجبور کرد به دارایی های امن از جمله ین ژاپن پناه ببرند.  این، به نوبه خود، به عنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته شد که منجر به ایجاد معاملات تهاجمی  در اطراف جفت ارز USD/JPY شد.


در همین حال، بالارفتن موارد مبتلا به ویروس کرونا باعث کاهش در اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شد.  در واقع، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده بیش از 5% کاهش یافت و دلار آمریکا را در حالت تدافعی نگه داشت و جفت ارز USD/JPY را از بالاترین رقم پنج ساله در روز قبل دورتر کرد.  با این حال، انتظارات برای تشدید سیاست زودهنگام توسط فدرال رزرو می تواند به محدود کردن زیان بیشتر کمک کند.

 به نظر می رسد بازارها متقاعد شده اند که فدرال رزرو مجبور خواهد شد برای مهار تورم سرسختانه افزایشی، زودتر نرخ بهره را افزایش دهد.  این معاملات با توجه به صورت‌جلسه FOMC، در روز چهارشنبه تقویت شد، که نشان داد سیاست‌گذاران آماده هستند تا روند کاهش برنامه خرید اوراق قرضه را تسریع کنند و در صورت تداوم تورم بالا، به سرعت برای افزایش نرخ‌های بهره حرکت کنند.

 حتی از منظر تکنیکال، جفت ارز USD/JPY، تا کنون، کمی انعطاف پذیری در زیر میانگین متحرک نمایی 200 ساعته نشان داده است.  در غیاب هر گونه انتشار اقتصادی عمده در حرکت بازار، معامله گران ممکن است از موقعیت یابی برای هرگونه حرکت کاهشی بیشتر خودداری کنند.

3573 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین