1

جفت ارز GBPJPY به بالاترین سطح روزانه خود در 153.35 رسید

ارسال توسط : بردیا یوسفی در 1400/8/19 منتشر شده است

ارزش جفت ارز GBP/JPY در نیمه اول بازار معاملاتی اروپا افزایش یافت و این جفت ارز توانست نرخ خود را به بالاترین سطح روزانه، یعنی تا حدود سطح  153.35 افزایش دهد.

تحلیل فاندامنتال

 جفت ارز GBP/JPY پس از دفاع از میانگین حرکتی 100 روزه ، در روز چهارشنبه مقداری کاهش خرید را به خود جلب کرد و بخشی از زیان روز قبل را معکوس کرد.  این افزایش به طور انحصاری با ظهور برخی از فروش ها در اطراف ین ژاپن حمایت شد، اگرچه ترکیبی از عوامل مانع از هر صعود معنی دار برای جفت ارز شد. برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

تحلیل جفت ارز GBPJPY

 به طور کلی لحن ملایم تر در اطراف بازارهای سهام ممکن است به وضعیت نسبی پناهگاه ین در برابر همتای بریتانیایی آن سود برساند.  این، همراه با نگرانی از اینکه دولت بریتانیا ماده 16 پروتکل ایرلند شمالی را فعال خواهد کرد، باید به عنوان یک مانع برای پوند انگلیس عمل کند و برای محدود کردن سودهای جفت ارز GBP/JPY بیشتر تلاش کند.

جدای از این، تصمیم هفته گذشته بانک مرکزی انگلیس مبنی بر ثابت نگه داشتن نرخ بهره به نفع معامله گران نزولی است و این از احتمال زیان بیشتر حمایت می کند.  با این حال، هنوز عاقلانه است که منتظر یک شکست پایدار در زیر سطح حمایت، در میانگین متحرک متوازن شده 100 ، در اطراف سطح 152.60، قبل از ادامه روند نزولی چهار هفته‌ای باشیم.

 هیچ داده اقتصادی مهمی در بازار بریتانیا وجود ندارد که قرار باشد در روز چهارشنبه منتشر شود، اما جفت ارز GBP/JPY تحت الشعاع هرگونه تحول جدید مرتبط با برگزیت قرار می‌باشد. جدای از این، احساسات ریسک بازار گسترده‌تر بر تقاضا برای ین پناه‌گاه امن تأثیر می‌گذارد و به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا از فرصت‌های کوتاه‌مدت در اطراف جفت ارز GBPJPY استفاده کنند.

 

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

3389 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین