1

جفت ارز EURGBP در پایین ترین سطح روزانه خود قرار گرفت

ارسال توسط : بردیا یوسفی 40 روز پیش منتشر شده است

جفت ارز EUR/GBP در نیمه اول بازار معاملاتی اروپا در روز دوشنبه کاهش یافت و آخرین بار این جفت ارز در پایین ترین سطح روزانه خود ، در حدود اواسط سطح 0.8400 مشاهده شد. 

تحلیل فاندامنتال

 بریتانیا به مصالحه در مورد قوانین تجاری ایرلند شمالی پس از برگزیت اشاره کرد.  این به نوبه خود به عنوان یک عامل کلیدی پشت عملکرد بهتر پوند انگلیس تلقی می شد و فشاری را بر جفت ارز EUR/GBP وارد می کرد.  با این حال ، در صورت افزایش اندک تقاضا برای این جفت ارز ، که با کاهش تقاضای دلار آمریکا روبرو شد ، این حرکت منفی همچنان کاهش می یابد. برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

 علاوه بر این، کاهش شانس برای تشدید سیاست اولیه توسط بانک انگلستان، معامله گران را از انجام معاملات تهاجمی در اطراف پوند باز داشت.  به نظر می رسد سرمایه گذاران تمایلی ندارند و ترجیح می دهند در حاشیه نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه منتظر بمانند.  این بیشتر به محدود کردن هرگونه لغزش معنی‌دار برای جفت ارز EUR/GBP کمک کرد، حداقل در حال حاضر.

تحلیل تکنیکال

با نگاهی به نمودار، خریداران تا کنون تلاش کرده‌اند تا در جهش هفته گذشته از پایین‌ترین سطح از فوریه 2020 سرمایه‌گذاری کنند. روند صعودی نزدیک به بالای محدوده معاملاتی یک هفته‌ای محدود باقی مانده است، که شکل‌گیری این شاخص را تشکیل می‌دهد.  یک مستطیل  با توجه به کاهش شدید اخیر ، هنوز می تواند به عنوان یک الگوی ادامه نزولی طبقه بندی شود.

تحلیل جفت ارز EURGBP

 در همین حال، کاهش روزانه، تا کنون، مقداری انعطاف پذیری زیر میانگین حرکتی 200 روزه را نشان داده است.  علاوه بر این، شاخص‌های تکنیکال در نمودارهای ساعتی کشش مثبتی به دست آورده‌اند، اگرچه هنوز به طور کامل از قلمرو نزولی در نمودار روزانه بهبود پیدا نکرده‌اند.  این امر بیشتر احتیاط را قبل از انجام هر معامله جهت دار تهاجمی در اطراف جفت ارز EUR/GBP ایجاب می کند.

 در سطوح فعلی، خریداران احتمالاً قبل از انجام معاملات جدید منتظر خرید بعدی قوی فراتر از منطقه 70-0.8465 هستند.  یک حرکت پایدار فراتر از آن باید به جفت ارز EUR/GBP اجازه دهد تا علامت روانی کلیدی 0.8500 را پس بگیرد.  شتاب بازیابی می تواند بیشتر به سمت مانع مرتبط بعدی در نزدیکی منطقه عرضه 20-0.8525 در مسیر اواسط 0.8500s گسترش یابد.

 از طرف دیگر، منطقه 15-0.8420 یا مرز پایینی باند تجاری ذکر شده باید برای محافظت از نزول فوری ادامه یابد.  شکست متقاعد کننده در زیر به عنوان یک محرک جدید برای معامله گران نزولی در نظر گرفته می شود و جفت ارز EUR/GBP را برای شکستن به زیر سطح 0.8400 آسیب پذیر می کند.  مسیر نزولی در نهایت می تواند جفت ارز را به سطح 0.8335 بکشد.

 

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

3226 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین