1

جفت ارز USD/JPY به پایین ترین سطح روزانه خود رسید

ارسال توسط : بردیا یوسفی 12 روز پیش منتشر شده است

جفت ارز USD/JPY در طول بازار معاملاتی آسیایی کاهش یافت و به پایین ترین سطح روزانه خود رسید ، آخرین بار این جفت ارز در حدود سطح 113.35 مشاهده شد. 

تحلیل فاندامنتال

 این جفت ارز در نیمه اول بازار معاملاتی اروپا در روز چهارشنبه شاهد برخی از فروش ها بود و بخش عمده ای از سودهای یک شبه را به بالاترین سطح از دسامبر 2018 کاهش داد. این اولین روز حرکت منفی در پنج بازار معاملاتی قبلی بود.  برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

تحلیل جفت ارز USDJPY

 نگرانی از بازگشت رکود تورمی ، همراه با نگرانی در مورد افزایش بحران بدهی چین اورگراند همچنان بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد.  این ، به نوبه خود ، تا حدی حمایت از ین ژاپن را در بر می گیرد و به عنوان عامل اصلی فشار بر جفت ارز USD/JPY شناخته می شود.

معامله گران نزولی همچنین از بازپرداخت یک شبه بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا که خریداران صعودی دلار آمریکا را در حالت دفاعی نگه داشت ، استفاده کردند.  به غیر از این ، روند نزولی چهارشنبه را می توان بیشتر در شرایطی که بیش از حد در نمودارهای کوتاه مدت خرید شده است ، به سوددهی نسبت داد.

 با این وجود ، در شرایطی که انتظار می رود سیاست فدرال رزرو فشرده شود انتظار می رود روند نزولی همچنان کاهش یابد.  علی رغم گزارش ناامیدکننده NFP در روز جمعه ، به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو همچنان در مسیر خود است تا محرک های عظیم دوران پاندمی خود را به زودی از نوامبر بازگرداند.

 به نظر می رسد بازارها احتمال افزایش نرخ بهره را در سال 2022 در میان نگرانی ها مبنی بر افزایش اخیر قیمت نفت خام و انرژی در تورم را افزایش داده اند.  از این رو ، تمرکز بر روی ارقام تورم مصرف کننده ایالات متحده ، که بعداً در اوایل بازار معاملاتی آمریکای شمالی اعلام شد ، متمرکز می شود.

 پس از آن صورت جلسات جلسه سیاست پولی FOMC منتشر می شود.  گزارش قوی CPI و فدرال رزرو می تواند سود بیشتری برای واحد پولی آمریکا به همراه داشته باشد.  این امر ، همراه با بازدهی اوراق قرضه ایالات متحده و احساس گسترده تر ریسک بازار ، انگیزه جدیدی را برای جفت ارز USD/JPY ایجاد می کند.

 

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام فارکس

2. آموزش فارکس

3. تحلیل فارکس

3084 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین