1

استفاده از سطوح بازگشتی فیبوناچی لزوما بی خطا نیست!

ارسال توسط : احسان سماواتیان در 1399/12/27 منتشر شده است

 در بخشهای قبل، گفتیم که سطوح مقاومت و حمایت، نهایتا می‌شکنند. خوب، به چگونگی استفاده از  سطوح فیبوناچی برای یافتن سطوح پشتیبانی و مقاومت، توجه می‌کنیم.

سطوح بازگشتی فیبوناچی همیشه مفید واقع نمیشوند! آنها محفوظ از خطا نیستند. اجازه دهید به مثالی که در آن، ابزار بازگشت فیبوناچی شکست میخورد نگاه کنیم.

در زیر، نمودار 4 ساعته برای GBP/USD آورده شده است.

در اینجا، میبینید که جفت ارز روند نزولی داشته است، بنابراین شما تصمیم میگیرید  که از ابزار بازگشتی فیبوناچی خود برای کمک به داشتن یک هدف گیری برای یک ورود خوب، استفاده کنید. شما از نوسانات صعودی در 1.5383، با نوسانات نزولی در 1.4799  استفاده میکنید.

مشاهده میکنید که جفت ارز در سطح 50.0%  در چند شمع‌ گذشته، متوقف شده است.

 شما به خود میگویید " اوه؛  این سطح 50.0% فیبوناچی، این سطح پایدار است! و زمان آن رسیده که فروش را انجام دهم."

شما در بازار فروش انجام می دهید  و روز خود را با فکر اینکه با مازاتی جدید خود با  اسکارلت جوهانسون در حال رانندگی هستید آغاز میکنید (کنایه از اینکه فکر میکنید سود کرده‌اید)

آموزش سطوح بازگشتی فیبوناچی

حال اگر شما واقعا در ان سطح سفارش داده باشید، نه تنها تمام رویاهای شما دود می‌شود، بلکه حساب شما آسیب زیادی میبیند اگر شما ریسک را به طور درستی مدیریت نکرده باشید.

به آنچه رخ میدهد، نگاهی بیندازید.

سطوح بازگشتی فیبوناچی

مشخص میشود که  نوسانات نزولی، انتهای روند نزولی  بوده اند و بازار شروع به صعود مجدد بالای نقطه نوسانات صعودی نموده است.

 

 درسی که در اینجا گرفته میشود چیست؟

در حالی که سطوح بازگشتی فیبوناچی ممکن است به شما در رسیدن به  موفقیت کمک کند، مانند سایر ابزارهای فنی،  ممکن است همیشه درست کار نکند. شما نمیدانید که آیا  قیمت ممکن است قبل از آغاز روند به سطح 38.2% بازگردد یا خیر؟

گاهی، ممکن است قبل از چرخش، به سطوح 50.0% یا 61.8% برسد. متأسفتنه گاهی ممکن است قیمت، آقای فیبوناچی را نادیده بگیرد و به همه سطوح قبلی پشت پا بزند.

به یاد داشته باشید، بازار همیشه پس از اینکه حمایت و یا مقاومت موقت را یافت، ممکن است روند صعودی نگیرد، و بجای آن به  نوسانات صعودی و یا نزولی گذشته ادامه دهد.

یک مشکل دیگر در رابطه با ابزار بازگشتی فیبوناچی، تخمین زدن اینکه از  کدامیک از نوسانات رو به بالا و یا رو به پایین استفاده شود، میباشد.

افراد، با نگاه کردن در بازه‌های زمانی متفاوت، به طور متفاوتی به نمودارها نگاه میکنند، و مبناهای بنیادی (فاندامنتال) مخصوص به خود را دارند. این مثل این است که Stephen از Pipbuktu  و  آن دختر از Pipanema  ، درباره اینکه نقاط نوسان صعودی و نزولی کجا باید باشند، ایده‌های متفاوتی داشته باشند.  

این بدین معناست که هیچ راه درست و محضی برای انجام این کار وجود ندارد، بخصوص وقتی که روند، روی نمودار خیلی واضح نباشد. گاهی اوقات اینکار شبیه یک بازی حدسی میباشد.

به همین دلیل است که شما نیاز دارید مهارتهای خود را تقویت نمایید و و ابزار بازگشتی فیبوناچی را در جعبه ابزار فارکس خود برای کمک به داشتن احتمال موفقیت بیشتر داشته باشید.

در درس بعدی، ما به شما چگونگی استفاده از ابزار بازگشتی فیبوناچی را در ترکیب با سایر فرمهای سطوح حمایت و مقامت و نمودارهای شمعی آموزش میدهیم.

 

شما تنها سه قدم تا ورود به دنیای فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

1. ثبت نام در بازار فارکس

2. آموزش فارکس

3. دنبال کردن اخبار از فارکس فکتوری

 


ترتیبی که برای خواندن مقالات "آشنایی با سطوح فیبوناچی" به شما پیشنهاد می‌کنیم

1 با اعداد فیبوناچی و نقش آن در بازارهای مالی آشنا شوید

2 استفاده از سطوح بازگشتی فیبوناچی برای بازو بسته کردن معاملات

3 استفاده از سطوح بازگشتی فیبوناچی لزوما بی خطا نیست!

4 استفاده از سطح بازگشتی فیبوناچی به عنوان سطح حمایت و مقاومت

190 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین