1

قیمت طلا تحت تاثیر انتظارات فدرال رزرو و نزولی دلار آمریکا قرار دارد

ارسال توسط : Alireza عباسی 13 روز پیش منتشر شده است

قیمت طلا (XAU/USD) در اولین روز هفته جدید باعث کاهش خرید در نزدیکی منطقه 1973 دلاری شد و روند نزولی روز جمعه را از بالاترین سطح دو هفته‌ای متوقف شد. این فلز گرانبها در حال حاضر درست زیر سطح 1985 دلار معامله می شود که تقریباً 0.20 درصد در روز افزایش یافته است. به نظر می رسد که این طلا آماده است تا بر روی بازگشت خوب اخیر خود از پایین ترین سطح ماهانه که دوشنبه گذشته در پی انتظارات ناگوار فدرال رزرو به ثبت رسید، ادامه دهد.

پذیرش فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو در نشست دسامبر 2023 وضعیت موجود را حفظ خواهد کرد و در نهایت کاهش نرخ بهره را در سال 2024 آغاز خواهد کرد، می تواند دلار آمریکا (USD) را در نزدیکی کف اول سپتامبر حفظ کند. جدا از این، بدتر شدن چشم انداز اقتصاد جهانی، در کنار ریسک‌های ژئوپلیتیکی، عامل دیگری در پشتوانه قیمت امن طلا است و همچنان از حرکت صعودی حمایت می‌کند.

با این حال، باید دید که آیا حریداران می توانند کنترل خود را حفظ کنند یا ترجیح می دهند قبل از انتشار صورتجلسه این هفته FOMC در روز سه شنبه در حاشیه منتظر بمانند. سرمایه گذاران بینشی تازه از مسیر نرخ بهره و دیدگاه سیاست گذاران در مورد اینکه آیا بانک مرکزی آمریکا باید نرخ بهره را دوباره در سال جاری افزایش دهد یا خیر، به دست خواهند آورد. این به نوبه خود، باید انگیزه معناداری برای قیمت بدون بازده طلا ایجاد کند.

حرکت‌های بازار دیلی دایجست: قیمت طلا همچنان از ترکیبی از عوامل حمایت می‌کند
قیمت طلا همچنان از انتظارات قوی مبنی بر عدم افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو  در میان نشانه هایی مبنی بر پایان کابوس قیمت های بالا حمایت می کند.
گزارش CPI آمریکا در هفته گذشته نشان داد که تورم مصرف کننده سریعتر از حد انتظار کاهش می یابد، در حالی که مطالبات بیکاری آمریکا پنجشنبه گذشته به سرد شدن بازار کار اشاره کرد.
به نظر می رسد بازارها متقاعد شده اند که فدرال رزرو در نشست سیاست گذاری خود در دسامبر 2023، نرخ بهره را بدون تغییر باقی می گذارد و تا پایان سال 2024 نزدیک به 100 واحد در ثانیه کاهش نرخ را تعیین می کند.
چرخش در انتظارات برای اقدامات سیاست آتی فدرال رزرو باعث شد بازدهی شاخص 10 ساله خزانه داری آمریکا به پایین ترین حد دو ماه اخیر در روز جمعه کشیده شود و به نفع فلز غیربازده باشد.
دلار آمریکا در نزدیکی کف سپتامبر کاهش یافته است و به عنوان یکی دیگر از عوامل حمایت کننده از XAU/USD قبل از دقایق FOMC در روز سه شنبه دیده می شود.
تشدید خشونت ها بین اسرائیل و حماس نگرانی هایی را در مورد تأثیر بالقوه آن بر اقتصاد جهانی برانگیخته است و در بدترین سناریو می تواند آن را به سمت رکود سوق دهد.
اسرائیل و آمریکا گزارش‌ها مبنی بر پیشرفت احتمالی در مذاکرات با حماس برای آزادی برخی از 240 گروگان غزه در ازای توقف پنج روزه در جنگ را رد کردند.
تجزیه و تحلیل تکنیکال: قیمت طلا می تواند به محض رفع قاطعانه سد 1990 دلاری، به بالاترین سطح چند ماهه خود بازآزمایی کند.
خریداران باید منتظر قدرت پایدار و پذیرش بالای منطقه عرضه 1990 دلاری قبل از شرط‌بندی جدید باشند. ممکن است قیمت طلا از مرز 2000 دلار عبور کند و یک قله چند ماهه را مجدداً آزمایش کند، حدود 2009-2010 دلار که در 27 اکتبر لمس شد. جنبه منفی آنی برخی از فروش‌های متعاقب می‌توانند حمایت مربوطه بعدی را در نزدیکی منطقه 1963 دلاری نشان دهند، که در زیر آن XAU/USD می‌تواند میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) را که در حال حاضر نزدیک منطقه 1938-1937 دلار است، به چالش بکشد.

15944 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین

لیست بروکرهای پیشنهادی

نام بروکز لوگو مجوزها حداقل واریزی اسپرد /کمیسیون سواپ فری حداکثر لوریج واریز و برداشت پلتفرم پشتیبانی فارسی دسترسی
آمارکتس FSASVG , FINACOM 100$ متوسط
دارد
3000:1 دارد MT4, MT5
دارد
link link link
کپیتال اکستند ARDFM RK, FINACOM $100 متوسط
دارد
1:1000 دارد MT4,MT5
دارد
link link link
لایت فارکس (لایت فایننس) CYSEC, Marshall Islands $50 نسبتا بالا
دارد
1:500 دارد MT4, MT5
دارد
link link link
ارانته ندارد 50$ عالی
دارد
1:500 دارد MT4,MT5
دارد
link link link
ویندزور ARDFM RK, FINACOM $50 خوب
دارد
1:500 دارد MT4
دارد
link link link
ویندزور ARDFM RK, FINACOM $50 خوب
دارد
1:500 دارد MT4
دارد
link link link
کپیتال اکستند ARDFM RK, FINACOM $100 متوسط
دارد
1:1000 دارد MT4,MT5
دارد
link link link
ارانته ندارد 50$ عالی
دارد
1:500 دارد MT4,MT5
دارد
link link link
پی سی ام بروکر CYSEC, Marshall Islands $50 مناسب
دارد
1:1000 دارد MT4
دارد
link link link
دلتا اف ایکس FSASVG , FINACOM $1 متوسط
دارد
1:1000 دارد MT4
دارد
link link link