1

خریداران یورو دلار پس از انتشار آمار تورم آمریکا دچار خستگی شده اند

ارسال توسط : آرمان امیراحمدی 7 روز پیش منتشر شده است

یورو دلار از ابتدای امروز تا کنون ساکن بوده و نزدیک به 1.0742 معامله می شود و در محدوده 1.0725 و 1.0742 باقی می ماند. سهام بانکی و اوراق قرضه و اوراق آتی نرخ بهره با وجود سقوط برخی از بانک های آمریکا در چند روز گذشته افزایش یافت. در عوض، ترس از سرایت در سیستم بانکی آمریکا کاهش یافته است و دلار آمریکا دوباره جای خود را پیدا کرده است.

CPI آمریکا از دلار آمریکا پشتیبانی می کند
سرمایه گذاران در آستانه نشست کمیته بازار آزاد فدرال در هفته آینده با احتیاط حرکت می کنند. شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) در ماه گذشته پس از شتاب 0.5 درصدی در ژانویه، 0.4 درصد افزایش یافت. در 12 ماه منتهی به فوریه، CPI 6.0 درصد افزایش یافت، سرعتی کمتر از رشد 6.4 درصدی سالانه در ژانویه، با این حال، این رقم همچنان بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو بود، بنابراین، دلار آمریکا مقداری تقاضا برای دلار پیدا کرد.

انتظارات فدرال رزرو
نظرات متفاوتی در مورد اینکه آیا افزایش شدید تورم، فدرال رزرو را به افزایش مجدد نرخ بهره در هفته آینده سوق خواهد داد یا خیر وجود دارد.

نگرانی های بخش بانکی به دلیل فروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک سگنچر باعث آشفتگی در بازارهای مالی شده است. بازارها در انتظار نرخ پایانی 4.45 درصدی برای دسامبر هستند که نسبت به هفته گذشته بیش از 5 درصد کاهش یافته است. قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو نیز تغییراتی را در احساسات با توجه به نشست FOMC این ماه نشان می دهد. با این حال، ابزار دیده بان فدرال رزرو CME احتمال 28.4 درصد را برای افزایش نرخ بهره در جلسه 22 مارس را نشان می دهد 

با نگاه به آینده، نرخ بهره بانک مرکزی اروپا کلید خواهد بود. تحلیلگران TD Securities توضیح دادند که آنها انتظار دارند بانک مرکزی نرخ بهره را 50 واحد  افزایش دهد و از دستورالعمل یک جلسه پیش رو خودداری کند و بر وابستگی به داده ها از اینجا تأکید کند. «اما در طول کنفرانس مطبوعاتی»، آنها گفتند، «لاگارد احتمالاً افزایش 50 واحدی در ثانیه را برای نشست ماه می حفظ خواهد کرد. پیش‌بینی‌ها احتمالاً تورم اصلی ضعیف‌تر و تورم و رشد هسته مرکزی قوی‌تر را نشان می‌دهند.''

10553 1
پرسش و پاسخ
Captcha

پرسش‌های پیشین